LM.plSportOlimpia przegrała na inaugurację. Czerwona kartka Cieślaka

Olimpia przegrała na inaugurację. Czerwona kartka Cieślaka

1:3 Olimpia Koło przegrała w pierwszym meczu rundy wiosennej IV ligi. Od 42. minuty kolanie grali w dziesiątkę po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Konrada Cieślaka.

Sobotnie starcie z Lubuszaninem Trzcianka rozpoczęło się dla Olimpii idealnie. Już w dziewiątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kolanie przejęli piłkę na połowie rywali, następnie podanie Dawida Zawadzkiego wykorzystał Patryk Olczyk i Olimpia prowadziła 1:0.

Idylla kolan zakończyła się w końcówce pierwszej połowy. W 42. minucie Lubuszanin zdobył gola. Pierwszy strzał gości obronił Bartosz Kordylewski, po drugim piłka trafiła w poprzeczkę, a trzeci zatrzymał Konrad Cieślak. Jak? Tu opinie się różnią. Sztab szkoleniowy kolskiego drużyny uważa, że głową. Sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką. Cieślak obejrzał czerwoną kartkę, a z rzutu karnego wyrównał Rafał Matyjka.

W drugiej połowie gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę. I przez długi czas ta sztuka kolanom się udawała. Drugą bramkę stracili dopiero w 73. minucie, gdy z dystansu przymierzył Piotr Przygocki. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Marcin Urbański.

Była to szesnasta porażka Olimpii w tym sezonie. Kolejne spotkanie w przyszły weekend. Kolanie podejmować będą LKS Gołuchów.

Olimpia Koło - Lubuszanin Trzcianka 1:3 (9' Patryk Olczyk - 44' Rafał Matyjka, 73' Piotr Przygocki, 90'+ Marcin Urbański)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Szymon Bartosik, Adam Ciesielski (80' Bartosz Uliński), Konrad Cieślak, Kacper Cieślak, Adam Kozajda, Konrad Lewandowski, Mikołaj Makarowicz (85' Krystian Jaroszewski), Dawid Zawadzki (62' Bartosz Fret), Patryk Olczyk, Mikołaj Czajka.