LM.plSportWygrana na koniec sezonu. MKS MOS wskakuje na szóste miejsce!

Wygrana na koniec sezonu. MKS MOS wskakuje na szóste miejsce!

Udane zakończenie udanego sezonu. MKS MOS Konin wygrał w ostatnim spotkaniu z AZS Włocławek i kończy pierwsze rozgrywki od reaktywacji drużyny seniorek na szóstej pozycji.

W ostatnim meczu koninianki mierzyły się z ostatnią drużyną w tabeli - AZS Włocławek. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch mocnych ciosów AZS, za trzy trafiały Rybczyńska i Blachowska. Później MKS MOS odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie kwarta zakończyła się remisem 17:17.

W drugiej części spotkania koninianki zaczęły zdobywać już przewagę, regularnie trafiały Rogulska i Orchowska. Decydująca była końcówka kwarty, w której koninianki odskoczyły rywalkom na siedem punktów i po pierwszej połowie spotkania prowadziły 41:34.

Bardzo podobnie wyglądała trzecia kwarta. MKS MOS znów powoli powiększał swoją przewagę, ale najmocniejsze ciosy zadał w ostatnich dwóch minutach. Tym razem przyjezdne zanotowały aż dziesięć punktów z rzędu i MKS MOS wygrywał już 76:51.

W czwartej kwarcie zespół Mateusza Dwornika dopełnił dzieła i wygrał tę część spotkania 28:17, a w całym spotkaniu zwyciężył 104:68. Była to czwarta wygrana MKS MOS Konin w tym sezonie. Dzięki temu w pierwszym sezonie po reaktywacji drużyny seniorek koniński zespół zajął szóste miejsce w tabeli II ligi.

MKS MOS Konin - AZS Włocławek 68:104 (17:17, 17:24, 17:35, 17:28)

MKS MOS Konin: Wiktoria Orchowska (28), Kamila Rogulska (21), Sara Marczyk (17), Natalia Kołodziejczak (13), Anna Laskowska (8), Natalia Liszkowska (8), Wiktoria Wróbel (8), Adrianna Siuda (4), Zuzanna Gadacz (3), Nikola Kurtas, Maria Ławniczak, Wiktoria Kudroń.