WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Awanse: Wilki i MKS Dąbie chcą wystartować w wyższych ligach

Dodano: 16.05.2020 15:02
Źródło: LM.pl

Reprezentacja regionu konińskiego w wyższych ligach piłkarskich w przyszłym sezonie ma szansę się powiększyć. Zarówno Wilki Wilczyn, jak i MKS Dąbie zapowiadają starty w wyższych ligach.

Po przedwczesnym zakończeniu sezonu od IV ligi w dół dwa zespoły z regionu konińskiego wywalczyły awanse do IV i V ligi. Mowa tu o Wilkach Wilczyn i MKS Dąbie. Prezesi obu klubów zapowiadają, że ich drużyny są gotowe do gry w wyższych ligach.

Wilki Wilczyn razem z Olimpią Koło

W V lidze drugie miejsce wywalczyły Wilki Wilczyn. Wilczynianie przez większą część sezonu liderowali tabeli, dopiero po ostatniej rozegranej, piętnastej kolejce spadli na pozycję wicelidera wyprzedzeni przez Odolanovię Odolanów. W normalnej sytuacji to właśnie pomiędzy tymi dwoma zespołami rozegrałaby się walka o bezpośredni awans oraz miejsce w barażach. Drugie miejsce nie wykluczało bowiem z gry o awans - wicemistrz V ligi musiałby się jednak mierzyć z wicemistrzami pozostałych grup V ligi oraz jednym zespołem ze strefy spadkowej z IV ligi.

Decyzją Wielkopolskiego ZPN, która przedwcześnie zakończyła sezon, wszystkie zespoły z drugich miejsc V ligi wywalczyły awans do IV ligi. Jednocześnie wszyscy czwartoligowcy wywalczyli utrzymanie na wojewódzkim poziomie rozgrywek. Oznacza to, że uprawnione do gry w IV lidze w przyszłym sezonie będą aż 22 zespoły (z gry w IV lidze zrezygnowała Pogoń Lwówek). Wśród nich dwaj reprezentanci regionu konińskiego - Olimpia Koło, która drugi rok z rzędu zdołała utrzymać się w IV lidze oraz właśnie Wilki Wilczyn.

Dla zespołu z Wilczyna to historyczny awans, do tej pory największym sukcesem zespołu z północy powiatu konińskiego była gra w V lidze. Jak deklaruje prezes Mariusz Łyska klub ma zapas finansowy na występy w IV lidze, toczone były również rozmowy o wsparciu z władzami gminy. Wilki mają grać na własnym obiekcie, który już teraz jest przystosowywany do wymogów licencyjnych IV ligi, a w niedalekiej przyszłości ma przejść gruntowną przebudowę.

MKS Dąbie szóstym V-ligowcem

Historyczny awans ma za sobą również MKS Dąbie. Istniejący od zaledwie pięciu lat klub zaliczył już drugi awans z rzędu po tym, jak zdominował jesienną część rozgrywek klasy okręgowej gr. II. Po piętnastu rozegranych kolejkach MKS zajmuje pierwsze miejsce z przewagą trzech punktów nad Lechitą Kłecko. I, podobnie jak Wilki Wilczyn, deklaruje, że chce grać w wyższej lidze. - Na pewno będziemy startowali. Cieszymy się z tego awansu. Po to się gra, żeby wygrać - mówi prezes MKS Łukasz Wojciechowski.

MKS będzie więc szóstym zespołem z regionu konińskiego w V lidze. Utrzymanie w tych rozgrywkach wywalczyły SKP Słupca, Polonus Kazimierz Biskupi, Tulisia Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał i GKS Sompolno. Po awansie Wilków Wilczyn i wycofaniu Tura 1921 Turek liczba naszych reprezentantów spadłaby do pięciu, ale awans MKS Dąbie zmniejsza nieco straty regionu konińskiego w V lidze.

Wschodnia Wielkopolska miała szansę na wprowadzenie dwóch nowych reprezentantów do V ligi, bowiem z każdej klasy okręgowej awansowały po dwa zespoły. W grupie drugiej wicemistrzem został jednak Lechita Kłecko, zespół z powiatu gnieźnieńskiego, o dwa punkty wyprzedzając Wartę Eremitę Dobrów z powiatu kolskiego. 

MKS Dąbie po raz pierwszy w historii zagra na poziomie wyższym od klasy okręgowej. Samo Dąbie wyższych lig piłkarskich jednak już w historii doświadczyło. W ostatnich kilkunastu latach przez pięć sezonów w IV lidze rywalizował Zryw Dąbie, obecnie występujący w klasie okręgowej. Awans MKS Dąbie oznacza, że co najmniej przez jeden sezon nie będą odbywać się miejskie derby. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   IV liga,   V liga,   klasa okręgowa,   Wilki Wilczyn,   MKS Dąbie,   awans

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO