WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Golfiści wrócili do gry. Pierwszy turniej trwa w Golinie-Kolonii

Dodano: 24.05.2020 13:31
Źródło: LM.pl

Od 19 maja Polski Związek Golfa dopuścił możliwość organizacji turniejów. W niedzielę pierwsze zawody w sezonie rozegrali członkowie Konińskiego Klubu Golfowego.

Golfiści, podobnie, jak wszyscy pozostali sportowcy, na wznowienie rozgrywek i treningów musieli czekać do maja. Od początku miesiąca na boiska wrócili już piłkarze i piłkarki, w połowie maja ruszyły sporty halowe, a od 19 maja możliwość organizacji treningów dopuścił Polski Związek Golfa. - Z utęsknieniem czekaliśmy na ten moment - przyznaje Andrzej Rybicki, prezes Konińskiego Klubu Golfowego. - Ciężko było wytrzymać, bo to jest nasza pasja i staramy się ją kontynuować przez cały rok. 

W niedzielę KKG zorganizował pierwszy turniej klubowy w tym sezonie, będący jednocześnie turniejem otwarcia sezonu. Powrót do gry nie był jednak powrotem do normalności. - Zachowujemy wszelkie reguły i zasady, które wyznaczył nam Polski Związek Golfa. Podane są warunki, co mamy robić na polu golfowym - tłumaczy Andrzej Rybicki.

Obowiązujące obostrzenia nakładają ograniczenia w liczbie osób przebywających na obiekcie (maksymalnie sześć na dołek) oraz w organizacji gry. To m.in. zakaz dotykania flagi, specjalnie zmodyfikowane dołki, z których łatwiej wyciąga się piłki, czy dezynfekcja rąk i sprzętu. Golfiści nie muszą natomiast nosić podczas gry masek. 

W niedzielnym turnieju postanowiło wziąć udział dwudziestu zawodników, w tym golfiści z Poznania, Ostrowa Wlkp., czy Gniezna. Łącznie Koniński Klub Golfowy chce w tym sezonie zorganizować dziesięć turniejów. Ile z nich ostatecznie się odbędzie? - W poniedziałek mamy posiedzenie zarządu klubu. Będziemy patrzeć, co można zrobić i jak - mówi prezes klubu. - Niektóre duże pola golfowe w Polsce w ogóle wstrzymały organizację turniejów w tym roku. Tam, gdzie my też planowaliśmy grać. Trzeba to wszystko zweryfikować i podjąć nowe decyzje. 

Plan turniejów Konińskiego Klubu Golfowego:
24 maja: I Turniej Klubowy - Turniej Otwarcia Sezonu
7 czerwca: II Turniej Klubowy
20 - 21 czerwca: Otwarte Mistrzostwa Konina Matchplay
12 lipca: III Turniej Klubowy
2 sierpnia: Turniej Biało Czerwony
9 sierpnia: IV Turniej Klubowy
23 sierpnia: Mental Golf Masters
4 - 5 września: Mistrzostwa Konina
20 września: V Turniej Klubowy
4 października: Finał Turniejów Klubowych.

slajd 1 z 19
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO