WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania pośrednika nieruchomości?

Materiał promocyjny

Dodano: 27.05.2020 10:55

Zakup nieruchomości to inwestycja na lata, dlatego warto zwrócić się o pomoc do doświadczonej osoby. Jak jednak odróżnić pośrednika nieruchomości godnego zaufania od takiego, którego lepiej omijać szerokim łukiem?

Bez względu na to, czy planujesz zakup kawalerki w centrum Warszawy, czy Twoim celem są raczej nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż, wsparcie specjalisty może okazać się nieocenioną pomocą. Obecność doświadczonej osoby pozwoli uniknąć błędów i odciąży Cię podczas całej — zazwyczaj dość skomplikowanej procedury zakupu. Warto jednak zadbać o to, by do tak odpowiedzialnego zadania wybrać najlepszą możliwą osobę. Co wziąć pod uwagę?

Przydatne informacje o pośredniku, które można znaleźć w sieci

Każda firma, która chce się rozwijać, pojawia się w internecie. Czasem jest to prosta strona pełniąca funkcję wizytówki, innym razem rozbudowany serwis lub kanały w mediach społecznościowych. Pierwszy krok powinien polegać na odnalezieniu takich miejsc, bo mogą przekazać nam o pośredniku wiele wartościowych informacji. Możemy także szukać ich na forach lub grupach tematycznych na Facebooku.

Zwróćmy uwagę na opinie klientów — jak oceniają współpracę z wybranym przez nas pośrednikiem? Czy powtarza się informacja o jakimś problemie? Warto poszukać także informacji o uzyskanej przez pośrednika lub jego agencję licencji zawodowej. Oczywiście warto także zasięgnąć opinii znajomych — być może wśród naszych przyjaciół lub rodziny jest ktoś, kto poleci nam sprawdzonego pośrednika.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas spotkania

Idealnie, jeśli w pierwszym spotkaniu z pośrednikiem wezmą udział wszystkie osoby, które decydują o zakupie lub sprzedaży nieruchomości (np. mąż i żona czy wspólnicy). Priorytetem powinno być upewnienie się, że pośrednik jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej — wówczas mamy pewność, że koszty spowodowane przez ewentualne błędy agencji zostaną nam wypłacone. Należy też przyjrzeć się umowie, w razie potrzeby skonsultować ją z prawnikiem lub dopytać o znaczenie poszczególnych zapisów.

Przydatnym aspektem — bez względu na to, czy planujemy wynajem w polskim mieście, czy też poszukujemy nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż lub jeszcze dalej — z pewnością będzie fakt, że pośrednik współpracuje z osobami z innych branż. Może to być notariusz, architekt, który służy doradztwem, czy też osoba wykonująca profesjonalne sesje zdjęciowe nieruchomości na sprzedaż.

Bez wątpienia ważne jest też wrażenie, jakie pośrednik na nas wywiera. Czy pojawia się punktualnie, jest uprzejmy i zainteresowany, czy też irytują go nasze pytania i niechętnie udziela odpowiedzi? Takie detale powinny zwrócić naszą uwagę, bo mogą zaważyć na komforcie przyszłej współpracy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nieruchomości,   inwestycje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO