WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Copacabana w nowym miejscu. Pięściarskie serce bije na Zatorzu

Dodano: 29.05.2020 08:19
Źródło: LM.pl

Pięściarska sekcja Copacabany Konin ma nową lokalizację. Po remoncie pomieszczeń treningi boksu odbywają się w III Liceum Ogólnokształcącym na Zatorzu.

Ring obok wielkiego lustra, wiszące worki i półki z rękawicami, a obok duże logo Copacabany Konin i grafika z podobizną Muhammada Aliego - tak wygląda nowa siedziba pięściarskiej sekcji konińskiego klubu. Po zniesieniu rządowych obostrzeń zajęcia ruszają w niej pełną parą.

Copacabana Konin to klub dwusekcyjny, oprócz grup brazylijskiego jiu-jitsu trenują w nim również pięściarze. Ponieważ chętnych z roku na rok przybywa, Copacabana musiała poszukać nowej przestrzeni dla swoich zawodników. Grupy BJJ pozostały w siedzibie przy ul. Wyszyńskiego, za to grupa pięściarska od niedawna ma nową lokalizację - w nieużywanych wcześniej pomieszczeniach III Liceum Ogólnokształcącego. - Korzystamy z grzeczności szkoły. Pozwolili nam zająć miejsca, które do tej pory nie do końca były wykorzystywane. Słowo podziękowania również w kierunku Witolda Nowaka, zastępcy prezydenta Konina, który był bardzo fajnym pośrednikiem między nami, a szkołą - mówi Jacek Wróbel, prezes Copacabany Konin.

By móc trenować w nowym miejscu klub musiał najpierw przeprowadzić gruntowny remont pomieszczeń. Postawione zostały nowe ścianki działowe, pomalowane ściany, zamontowane nowe oświetlenie ledowe, ale również lampy na korytarzu należącym do szkoły. - Nie patrzymy na takiej zasadzie: to jest wasze, to jest nasze. Jeśli możemy wesprzeć w ten sposób szkołę to zrobiliśmy im oświetlenie - mówi Jacek Wróbel.

Najtrudniejszym momentem było powiększenie wejść do pomieszczeń. - Sześciu pracowników dwa dni kuło te dwa przejścia. Mieli dosyć, naprawdę - śmieje się Dariusz Kasprzak, trener sekcji pięsciarskiej Copacabany. Nowa przestrzeń ułatwia mu codzienną pracę z zawodnikami: - Worki wiszą na stałe, nie musimy ich zdejmować. To zajmowało jednak trochę czasu, poza tym one się psuły. Co najważniejsze jednak - w końcu mamy ring na stałe. Taktyka, poruszanie się po ringu, trudno to zrobić w inny sposób. 

By ułatwić zawodnikom rozwój, tuż obok ringu zamontowane zostało wielkie lustro. Pozwala ono na oglądanie swoich ruchów i poprawę techniki. - Trzeba się tego nauczyć. To nie chodzi o oglądanie, czy mam włosy fajne, czy mam mięśnie - zaznacza jednak trener Kasprzak. - Trzeba uczyć się wyciągać wnioski. Z lustrem można zrobić wiele, poprawić siebie, jeżeli samemu się z tego wyciąga wnioski. W worku nie da się przejrzeć. 

Remont pomieszczeń Copacabana sfinansowała głównie z własnych środków oraz wpływów z jednego procenta. Do oświetlenia dołożyli się sponsorzy. - To jeszcze nie jest koniec - zapowiada prezes Jacek Wróbel. - Musimy skończyć ring, by nie stał na betonie, żeby był miękki. 

Na Zatorzu sportowej konkurencji Copacabana nie będzie miała zbyt wiele. Na osiedlu grają szachiści Hetmana Konin, a swoją siedzibę mają również cykliści KLTC Konin. Z pokrewnych sztuk walki - w Szkole Podstawowej nr 12 trenują zawodnicy Konińskiego Centrum Jiu-Jitsu. Jak podkreślają działacze i trenerzy Copacabany, nowa lokalizacja już zaowocowała większym zainteresowaniem zajęciami. - Szanują to miejsce, zaczynają tworzyć taką fajną grupę, która się identyfikuje i z Zatorzem, i z miejscem, w którym ćwiczy, i z klubem - ocenia Jacek Wróbel. Wtóruje mu trener Dariusz Kasprzak: - Gdy wszyscy wkoło zobaczą, że to miejsce żyje, zainteresują się, co tu się dzieje. 

Dla mieszkańców Zatorza Copacabana Konin przygotowała specjalną zniżkę do grupy rekreacyjnej. Klub zaprasza do treningów również dzieci i młodzież. - Mogą przyjść, zrobić sobie fajny trening z elementami boksu. Chwycą zajawkę - super. Będą chcieli trenować boks zawodniczo, stanąć na ringu, bo będą mieli do tego predyspozycje, charakter to im dajemy taką szansę, ale to wszystko odbywa się bez presji. Treningi dla dzieci to są treningi ruchowo-rekreacyjne z elementami boksu - zapewnia Jacek Wróbel.

slajd 1 z 19
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:boks,   Copacabana Konin,   Zatorze,   nowa lokalizacja,   Dariusz Kasprzak,   Jacek Wróbel

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Kupazbanana
Dodano: 29.05.2020 17:55    Przez: Brejza Czadomen

KOMENTARZE

avatar Kupazbanana
Dodano: 29.05.2020 17:55    Przez: Brejza Czadomen
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO