WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ring

Dodano: 30.05.2020 17:23
Źródło: LM.pl

11 grudnia rozpocząć ma się Polski Turniej Wagi Junior Ciężkiej organizowany przez Rocky Boxing Promotion. Jego pierwszym potwierdzonym uczestnikiem jest koniński pięściarz Igor Jakubowski.

Grupa Rocky Boxing Promotion poinformowała o udziale Jakubowskiego w turnieju już w lutym, wtedy jednak nie było jeszcze wiadomo, kiedy turniej wystartuje. W tym tygodniu podano datę początku rywalizacji. Będzie nią 11 grudnia. 

Rocky Boxing Promotion jako jedyna organizacja w Polsce organizuje turnieje pięściarskie, w których startować mogą również zawodowcy. Jakubowski w grudniu walczyć będzie o atrakcyjną nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł oraz możliwość podpisania kontraktu z grupą promotorską. W rywalizacji weźmie udział łącznie ośmiu zawodników, walczących ze sobą w systemie pucharowym (eliminacja po przegranej). Finaliści stoczą więc trzy pojedynki podczas turnieju.

Dla Jakubowskiego będzie to również prawdopodobnie ostatnia szansa na powrót do wielkiego sportu. Jedyny w XXI w. olimpijczyk z Konina poważną karierę zakończył w 2017 roku. Przez kolejne trzy lata zmagał się z kontuzją ręki, okazjonalnie próbując jeszcze walczyć w boksie olimpijskim, a następnie, w listopadzie 2018, debiutując w boksie zawodowym podczas gali Copa Rocky Boxing Night w Koninie i wygrywając swoją walkę.

Później koninianin stał się sławny za sprawą udziału w programie Big Brother, nie porzucił jednak marzeń sportowych. Jakiś czas temu wrócił do treningów, a dwa miesiące temu przeszedł kolejną już operację dłoni.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO