WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 miesiąca przerwy

Dodano: 1.06.2020 20:37
Źródło: LM.pl

Ponad dwa tygodnie po oficjalnym zakończeniu sezonu w III lidze treningi wznowił zespół seniorów Sokoła Kleczew. To już start przygotowań do kolejnych rozgrywek.

Bez obostrzeń, ograniczeń zawodników i dzielenia się na grupy - piłkarze Sokoła Kleczew w poniedziałek wznowili treningi po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Ich rozbrat z piłką nożną trwał prawie dwa i pół miesiąca, od połowy marca, kiedy zawieszone zostały rozgrywki III ligi. - To jest niespotykane. Wcześniej, nawet jak była przerwa zimowa, zawodnicy mieli możliwość pracowania odpowiednio. Jest to nowa sytuacja, ale musimy się z nią zmierzyć - ocenia Łukasz Cichos, trener Sokoła Kleczew.

Choć wznowienie treningów możliwe było, pod specjalnym rygorem, od 4 maja, III-ligowcy czekali na decyzję władz piłkarskich dot. sezonu 2019/2020. Ten został zakończony w połowie maja, dzięki czemu zespoły z III ligi mogły zacząć myśleć o przygotowaniach do nowego sezonu. Z małym wyjątkiem - część drużyn, w tym Sokoła Kleczew, czeka jeszcze dokończenie rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski. Wielkopolski ZPN planuje dogranie Pucharu Polski w lipcu, najprawdopodobniej od połowy miesiąca. Kleczewianie w 1/8 finału mają zmierzyć się ze Stellą Luboń.

To powoduje, że już z początkiem czerwca piłkarze Sokoła wrócili do zajęć. Na pierwszym treningu odmeldowało się dziewiętnastu zawodników. - Każdy jakby przyjechał z wakacji, szczęśliwy, po odwiedzeniu połowy świata. Uśmiech promienieje - mówił jeszcze przed treningiem Łukasz Cichos. - To jest pozytywne, że w końcu możemy wrócić do rzeczywistości. 

Kleczewian czeka więc w miarę normalny, jak na nietypowe warunki, okres przygotowawczy. Po długiej przerwie piłkarze muszą znów spokojnie wejść w rytm pracy. - Zaczynamy się poruszać, spokojnie wprowadzamy zawodników do wysiłku - zapowiada szkoleniowiec Sokoła.

Oprócz treningów, kleczewian czekają w najbliższym czasie również sparingi. Łącznie ma być ich pięć. O ile, jak zaznacza Łukasz Cichos, nie zmieni się sytuacja epidemiczna. - Jesteśmy na bieżąco z informacjami, które napływają - jest możliwość rozgrywania sparingów, więc zostały zaplanowane. Wszystko mamy rozpisane, ale wszystko się też dynamicznie zmienia.

slajd 1 z 16
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO