WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilki Wilczyn szykują się na IV ligę. Siedem sparingów w planach

Dodano: 1.06.2020 21:26
Źródło: LM.pl

Otwarty trening dla wszystkich chętnych mają za sobą piłkarze Wilków Wilczyn. Beniaminek IV ligi szykuje się do historycznego sezonu.

Przedwczesne zakończenie sezonu w V lidze skłoniło Wielkopolski ZPN do przyznania prawa do gry w wyższej lidze nie tylko mistrzom, ale również wicemistrzom rozgrywek. Skorzystały na tym Wilki Wilczyn - walczący o awans zespół zajmował drugie miejsce, tuż za Odolanovią Odolanów. Z prawa do gry w wyższej lidze wilczynianie skorzystali i w sezonie 2020/2021 po raz pierwszy w swojej historii wystąpią na wojewódzkim szczeblu rozgrywek.

W poniedziałek Wilki wznowiły treningi. Pierwsze zajęcia były jednocześnie otwarte dla wszystkich chętnych chcących spróbować swoich sił w IV lidze. Łącznie w treningu wzięło udział dziewiętnastu piłkarzy, w tym dwóch testowanych. - Na dzień dzisiejszy kadra nam się utrzymała. Będziemy planować co najmniej czterema zawodnikami się wzmocnić - zapowiada trener Wilków Wilczyn, Radosław Konieczka.

Dla wszystkich piłkarzy był to powrót do pracy po długiej przerwie spowodowanej epidemią. - Osoby, które trenowały indywidualnie, wyglądały całkiem dobrze. Ci, którzy się obijali, dzisiaj trochę narzekali - oceniał szkoleniowiec Wilków. - Większość zawodników wykonywała jednak to, co mieli robić i prezentowali się bardzo dobrze. 

Przygotowania wilczynianie rozpoczną od trzech treningów tygodniowo. Po dwóch tygodniach obciążenia zostaną zwiększone do czterech jednostek. Od końcówki czerwca zespół zacznie również grać sparingi. Łącznie będzie ich siedem.

Wilki czeka bowiem długi i nietypowy sezon. Zasada braku spadków z IV ligi i awansów mistrzów oraz wicemistrzów z V ligi spowodowała, że uprawnione do gry na wojewódzkim szczeblu są aż 24 zespoły. Nie wszystkie zapewne z tego prawa skorzystają, ale i tak liczba uczestniczących drużyn będzie zapewne duża. Stąd nieoficjalny jeszcze pomysł Wielkopolskiego ZPN o zmianie formuły IV ligi. Po rundzie jesiennej zespoły miałyby zostać podzielone na grupę mistrzowską i spadkową, co pozwoliłoby na zmniejszenie liczby rozgrywanych meczów i skrócenie wydłużonego nadmiernie sezonu. 

Co na to Wilki? - Jeżeli IV liga będzie podzielona to na pewno będziemy chcieli walczyć o grupę mistrzowską, żeby mieć spokojne utrzymanie - deklaruje trener Radosław Konieczka. 

Plan sparingów Wilków Wilczyn:
24 czerwca: Sokół Kleczew (III liga gr. II, siódme miejsce), Kleczew
27 czerwca: Cuiavia Inowrocław (IV liga gr. kujawsko-pomorska, czternaste miejsce), Wilczyn
4 lipca: GKS Sompolno (V liga gr. III, ósme miejsce)
11 lipca: Pogoń Mogilno (IV liga gr. kujawsko-pomorska, siódme miejsce), Wilczyn
18 lipca: SKP Słupca (V liga gr. III, szóste miejsce), Słupca
22 lipca: Vitcovia Witkowo (V liga gr. III, dziesiąte miejsce), Wilczyn
25 lipca: Polonus Kazimierz Biskupi (V liga gr. III, siódme miejsce).

slajd 1 z 18
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   IV liga,   Wilki Wilczyn,   letni okres przygotowawczy,   trening

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO