WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Półmaraton Złota Góra 2020. Wpisowe na pomoc dla małej Basi

Dodano: 25.06.2020 16:16
Źródło: LM.pl

Dochód z wpisowego na trzykilometrowy bieg towarzyszący Półmaratonowi Złota Góra przeznaczony zostanie na pomoc dla małej Basi Wardyn - taką decyzję podjęli organizatorzy. 

Półmaraton Złota Góra to tak naprawdę dwa biegi. Oprócz dłuższego, ponad 21-kilometrowego dystansu w ramach imprezy odbywać będzie się również trzykilometrowy bieg i marsz nordic walking. Trwają zapisy na to wydarzenie. Na dystansie półmaratonu miejsc już brakuje, wciąż jeszcze można zapisywać się na bieg trzykilometrowy.

Organizatorzy zawodów, Fundacja im. dr. Erazma Pietrygi, podjęli decyzję o przekazaniu dochodów z wpisowego na bieg na dystansie trzech kilometrów na cele charytatywne. Środki zasilą zbiórkę dla małej Basi Wardyn (link do zbiórki: TUTAJ). Dziewczynka jest niewidoma i dla prawidłowego rozwoju twarzoczaszki i uniknięcia deformacji twarzy, powinna być protezowana przy użyciu transparentnych protez, które pozwolą jej zachować wrażliwość na światło. Zabieg wykonać mogą specjaliści Uniwersytetu Medycznego w Getyndze oraz protetycy z Kassel.

Pierwsza edycja Półmaratonu Złota Góra odbędzie się 15 sierpnia. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO