LM.plSportBieg o Puchar Malinowej Mamby. Blisko dwieście osób na starcie

Bieg o Puchar Malinowej Mamby. Blisko dwieście osób na starcie

Drugi bieg z cyklu Grand Prix Koło 2020 wystartował w sobotę w Kole. Tym razem zawodnicy rywalizowali o Puchar Malinowej Mamby.

Inauguracja Grand Prix Koło 2020 miała miejsce tydzień temu. Dziś zawodnicy rywalizowali w drugim biegu cyklu - o Puchar Malinowej Mamby. Łącznie na starcie pojawiło się 196 uczestników biegu i marszu nordic walking, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami startowali jednak w dwóch grupach nieprzekraczających 150 osób. Trasa, tak jak w przypadku wszystkich pozostałych trzech edycji, liczyła pięć kilometrów i biegła wałami nadwarciańskimi i aleją parkową ze startem na miejskim stadionie.

W tę sobotę najlepszy okazał się Szymon Brzozowski z VIKA Polska, który trasę pokonał w czasie 17 minut i 27 sekund. Brzozowski zwyciężył w klasyfikacji open, klasyfikacji mężczyzn i mężczyzn do lat 30. Drugi był Marcin Wojewoda z Koło Biega (0:17:39), a na najniższym stopniu podium uplasował się Dominik Urbaniak (0:17:49).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Justyna Wałkowska z No Name Team. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na dziewiętnastej pozycji, wygrała za to klasyfikację kobiet do lat 30. Trasę udało jej się pokonać w czasie 19 minut i 46 sekund. Druga była Marta Marszałek z Geberit Team (0:21:07), a trzecia - Monika Wojciechowska z Triathlonu Koło (0:21:53).

Na dystansie pięciu kilometrów rywalizowali również uczestnicy marszu nordic walking. Zwyciężył go Marcin Radomski z Biegam W Sfetsze (0:31:26). Najszybszą kobietą była natomiast Agnieszka Kędzierska z Kijkowego Trzemeszna (0:33:23), zajmując jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trzeci bieg z cyklu Grand Prix Koło 2020 odbędzie się 4 lipca. Tym razem zawodnicy będą rywalizować o Puchar Prezesa Firmy Wood Mizer.