WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Większa III liga, sezon będzie dłuższy. Gryf Wejherowo spada z II ligi

Dodano: 29.06.2020 12:02
Źródło: LM.pl

Długo bronił się Gryf Wejherowo przed spadkiem z II ligi, ale w końcu poległ. Oznacza to dłuższy sezon dla Sokoła Kleczew i Górnika Konin.

Po weekendowej kolejce II ligi Gryf Wejherowo stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie się w rozgrywkach. Do Garbarni Kraków, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce, na sześć kolejek przed końcem sezonu traci 21 punktów. Oznacza to, że Gryf Wejherowo II ligę opuści i w najbliższym sezonie występować będzie w III lidze.

Oznacza to, że dłuższy sezon będzie miał Sokół Kleczew i Górnik Konin. Do tej pory, według ramowego terminarza sezonu III lig gr. II, runda jesienna liczyć miała dwadzieścia kolejek. Pierwsza zaplanowana jest na 1 - 2 sierpnia, ostatnia - 28 - 29 listopada. Spadek Gryfa Wejherowo oznacza, że Pomorski ZPN będzie musiał znaleźć miejsce na co najmniej jedną kolejkę więcej.

Co najmniej, niewykluczone bowiem, że do końca sezonu II ligę opuszczą jeszcze inne zespoły z Wielkopolski, Kujaw lub Pomorza. Blisko strefy spadkowej są Lech II Poznań i Elana Toruń - odpowiednio dwa i jeden punkt nad strefą spadkową. Teoretycznie zagrożeni są też Błękitni Stargard, którzy mają sześć punktów przewagi. III liga może się więc jeszcze powiększyć o maksymalnie trzy kolejne drużyny. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   II liga,   III liga,   Górnik Konin,   Sokół Kleczew,   Gryf Wejherowo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO