WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Liceum w Kleczewie i LKS Ślesin otwierają szkołę mistrzostwa sportowego

Dodano: 29.06.2020 12:32
Źródło: LM.pl

Od najbliższego roku szkolnego w liceum w Kleczewie ma działać szkoła mistrzostwa sportowego. Przy jej organizacji współuczestniczy LKS Ślesin.

To nowa inicjatywa w regionie, do tej pory ani w Kleczewie, ani w Ślesinie szkoły mistrzostwa sportowego nie było. - Chcemy się rozwijać. Mamy wiodące grupy w regionie, chcemy dać szansę rozwijać się chłopcom w późniejszym etapie - tłumaczy Kamil Sobota, prezes LKS Ślesin.

W ramach SMS uczniowie będą mieli trzynaście godzin zajęć wychowania fizycznego więcej, niż w standardowej placówce. Treningi będą odbywać się na stadionie w Ślesinie, a zawodnicy będą również reprezentować LKS Ślesin w ramach wojewódzkiej ligi juniorów. - Klub pomaga w organizacji dojazdu dla zawodników. Są to busy dziewięcioosobowe, które będą jechały w różnych kierunkach i dowoziły zawodników na zajęcia. Zawodnicy z dalszych rejonów mogą skorzystać z odpłatnej bursy w Ślesinie - mówi Kamil Sobota.

Szkoła i klub zapraszają chętnych uczniów do zgłaszania się do SMS. Każdy chętny będzie musiał najpierw przejść testy sprawnościowe, które odbędą się 8 lipca o godz. 17.00 na stadionie w Ślesinie. Testy te będą podstawą do kwalifikacji do szkoły. 

W planach jest również utworzenie szkoły mistrzostwa sportowego w klasach IV - VI w szkole podstawowej. W ramach tego projektu zbierani są na razie chętni - dopiero po skompletowaniu odpowiedniej liczby osób szkoła zostanie otwarta. Więcej informacji udziela prezes LKS Ślesin Kamil Sobota (tel. 733 007 047).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO