LM.plSportSezon III ligi szachów zakończony. Hetman Konin mistrzem!

Sezon III ligi szachów zakończony. Hetman Konin mistrzem!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Sezon III ligi szachów zakończony. Hetman Konin mistrzem!

Po dziewięciu rundach zakończony został tegoroczny sezon III ligi szachów. Mistrzem rozgrywek został Hetman Konin. 

Sezon III ligi szachów powinien skończyć się już w marcu, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że przez ostatnie trzy miesiące szachiści z Wielkopolski nie wiedzieli, czy bęą mogli kontynuować rozgrywki. Sprawa wyjaśniła się w ostatnich dniach - zarząd Wielkopolskiego Związku Szachowego podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek z zachowaniem dotychczasowych wyników. Szachistom z Wielkopolski udało się rozegrać dziewięć z jedenastu rund.

Oznacza to, że tegorocznym mistrzem III ligi został Hetman Konin. Szachiści z Konina byli niepokonani w tym sezonie, gromadząc w dziewięciu rundach piętnaście punktów i wyprzedzając o dwa oczka drugie Lipno Stęszew. To już kolejny taki tytuł na koncie Hetmana - po raz ostatni mistrzem zostali dwa lata temu, w zeszłym roku sięgając po wicemistrzostwo.

Przedostatnie, jedenaste miejsce zajął natomiast UKS Smecz II Konin. Rezerwy drugiego z konińskich klubów zakończyły sezon z czterema punktami na koncie. 

Mistrzostwo Hetmana to nie tylko prestiż i kolejny tytuł, ale również prawo do gry w II lidze, czyli rozgrywkach centralnych. To oznacza, że kolejny sezon Konin będzie miał dwóch reprezentantów na tym poziomie, w zeszłym roku utrzymanie w II lidze wywalczył bowiem UKS Smecz Konin. Zazwyczaj II liga, grana w formie jednorazowego turnieju, odbywała się jesienią. Nie wiadomo jednak, jak jeszcze pandemia koronawirusa wpłynie na terminarz rozgrywek szachowych w Polsce. 

Hetman Konin: Włodzimierz Schmidt (2,5 pkt), Marcin Steczek (4,5 pkt), Witold Walaszczyk (4 pkt), Andrzej Świątnicki (6 pkt), Katarzyna Bukowska (6,5 pkt), Sławomir Smagalski (6,5 pkt), Rafał Szatan (1 pkt), Jarosław Smagalski (3 pkt), Tomasz Pilarski (0 pkt), Olga Smoleńska (0,5 pkt).

UKS Smecz II Konin: Ignacy Leśkiewicz (2 pkt), Jan Klimkowski (3,5 pkt), Adam Matlewski (1 pkt), Sebastian Przerwa (0,5 pkt), Julia Waligóra (2 pkt), Dominik Krych (3,5 pkt), Konrad Konieczka (0,5 pkt), Filip Radoch (3,5 pkt), Antoni Ograbisz (1 pkt), Hubert Trembecki (0 pkt), Wiktor Janiak (0 pkt), Aleksandra Waliszewska (1 pkt). 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole