WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi jeszcze nie jest znany

Dodano: 2.07.2020 11:20
Źródło: LM.pl

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przychyliła się do wniosku Górnika Konin i przyznała mu licencję na grę w III lidze. Skład ligi nie jest jednak jeszcze znany, bo takiej licencji nie otrzymał LKS Gołuchów.

O problemach z licencją Górnika Konin pisaliśmy na początku czerwca. Komisja ds. Licencji Klubowych odmówiła konińskiemu klubowi przyznania licencji z powodów infrastrukturalnych i finansowych. Już wtedy prezes Górnika, Mateusz Michalski, zapewniał, że obie kwestie zostaną wyjaśnione. Biało-niebiescy zrezygnowali z gry na obiekcie przy ul. Dmowskiego na rzecz Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego, byli również w trakcie załatwiania formalności w ZUS-ie, które stały na przeszkodzie uzyskania licencji.

Te sprawy udało się dopiąć, Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych ostatecznie prawo do gry w III lidze Górnikowi przyznała. Klub informował o tym już dwa dni temu, oficjalnego komunikatu na stronie związkowej wciąż jednak nie ma. Udało nam się jednak potwierdzić informacje przekazane przez koniński klub w Pomorskim ZPN - Górnik w sezonie 2020/2021 w III lidze zagra.

To, co udało się Górnikowi, nie udało się mistrzowi IV ligi LKS Gołuchów. Z powodów infrastrukturalnych klubowi z południa Wielkopolski licencji odmówiono. Na łamach portalu igol.pl jeden z członków zarządu LKS mówi ostro: ,,zostaliśmy po prostu wydymani". O sprawie pisze również serwis pleszew.naszemiasto.pl.

Mimo tego Wielkopolski ZPN już ogłosił, że prawo ubiegania się o grę w III lidze przechodzi na drugą w tabeli Unię Swarzędz. Niewykluczone więc, że to właśnie ten zespół w nowym sezonie grać będzie w III lidze. Nie wiadomo jeszcze, czy do rozgrywek nie dołączą również spadkowicze z II ligi. Na razie z centralnymi rozgrywkami pożegnał się Gryf Wejherowo, ale o utrzymanie walczą jeszcze trzy kolejne drużyny z Kujaw, Pomorza i Wielkopolski. 

Górnik rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu w III lidze. Do tej pory koninianie rozegrali jeden sparing, ulegając Victorii Września 0:2. W środę biało-niebiescy mieli grać z Włocłavią Włocławek, ale mecz na prośbę rywali został odwołany. Kolejne spotkanie kontrolne w najbliższą sobotę, Górnik zmierzy się na własnym terenie z LKS Gołuchów.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   licencja,   LKS Gołuchów,   Pomorski ZPN,   Wielkopolski ZPN,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO