WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Górnik wygrał po raz drugi i zakontraktował pierwszego piłkarza

Dodano: 12.07.2020 12:10
Źródło: LM.pl

Drugi wygrany sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Do biało-niebieskich dołączył też pierwszy nowy zawodnik.

W sobotę koninianie podejmowali IV-ligową Kujawiankę Izbica Kujawska. Jeszcze przed przerwą biało-niebiescy wyszli na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Gajdy. Po zmianie stron przyjezdni wyrównali, ale w 69. minucie rzut wolny przed polem karnym wywalczył Mikołaj Karbowy. Piłkarz Górnika sam podszedł do stałego fragmentu gry i ponownie dał prowadzenie biało-niebieskim. Koninianie wygrali 2:1.

Był to trzeci sparing Górnika w letnim okresie przygotowawczym, a drugi wygrany. Kolejny mecz kontrolny zespół Sławomira Suchomskiego ma zaplanowany na najbliższą środę. To dodatkowy sparing, a rywalem koninian będzie Pogoń II Szczecin. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie.

Górnik ma też już za sobą pierwszy transfer, w sobotę klub ogłosił, że do składu biało-niebieskich dołączył Kacper Robaczyński. 22-latek jest wychowankiem Polonii Leszno, grał też w rezerwach Zawiszy Bydgoszcz. Ostatni sezon spędził w Polonii Środa Wlkp., gdzie dostawał czasem szansę z ławki rezerwowych, występował też w rezerwach Polonii grających w klasie okręgowej. Gra na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego środkowego pomocnika. 

Oprócz Robaczyńskiego Górnik Konin podpisał również kontrakty z czterema swoimi wychowankami. W kadrze seniorów zagoszczą na dłużej Marcel Bilski, Jakub Pluciński, Tomasz Słowiński i Fabian Sieradzki. 

źródło / fot.: gornikkonin.com.pl

  • Górnik wygrał po raz drugi i zakontraktował pierwszego piłkarza

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO