Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportMedyk pokonał ligowego rywala, dwie bramki Grzywińskiej

Medyk pokonał ligowego rywala, dwie bramki Grzywińskiej

5:0 zwyciężył Medyk Konin ze swoim ligowym rywalem - Olimpią Szczecin, w przedsezonowym sparingu. Mecz rozegrany został w Żaganiu, gdzie koninianki przebywają na zgrupowaniu.

Po rozegranym na 35-lecie klubu meczu towarzyskim z Olympique Lyon medyczki pojechały do Żagania na przedsezonowe zgrupowanie. Pierwszym sparingpartnerem Medyka był ligowy rywal - Olimpia Szczecin. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną koninianek.

Wynik już w siedemnastej minucie otworzyła Gabriela Grzywińska. Ta sama piłkarka jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie koninianek. Po zmianie stron Medyk strzelił jeszcze trzy gole - do siatki trafiały Natalia Chudzik, Anna Gawrońska i Julia Maskiewicz.

Kolejny sparing zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Również w Żaganiu medyczki zmierzą się z czeską Slavią Praga. Początek starcia o godz. 13.00.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 5:0 (17', 23' Gabriela Grzywińska, 48' Natalia Chudzik, 73' Anna Gawrońska, 88' Julia Maskiewicz)