LM.plSportNawet beniaminek leje Górnika Konin. 1:5 z Unią Swarzędz

Nawet beniaminek leje Górnika Konin. 1:5 z Unią Swarzędz

Ostatni sparing przed startem sezonu nie przyniósł niczego nowego w grze Górnika. Biało-niebiescy ulegli 1:5 beniaminkowi III ligi - Unii Swarzędz.

Jeszcze miesiąc temu Unia Swarzędz nawet nie wiedziała, że będzie grać w III lidze, zastąpiła tam LKS Gołuchów, który nie otrzymał licencji. Mimo tego wicemistrz IV ligi z zeszłego sezonu i beniaminek III ligi obecnego na boisku okazał się znacznie lepszy od Górnika Konin. Jako kolejny już zespół w letnim okresie przygotowawczym wpakował biało-niebieskim więcej, niż dwie bramki.

Spotkanie zaczęło się jednak dla piłkarzy Sławomira Suchomskiego nieźle. Już w piątej minucie prowadzenie Górnikowi dał Jakub Draszczyk, wykorzystując podanie Bartosza Zakrzewskiego. Do przerwy lepsi byli jednak goście. Dwie bramki zapewnił im Mateusz Molewski, były piłkarz m.in. Mieszka Gniezno, czy Polonii Środa Wlkp.

Wynik 1:2 meczu jednak nie kończył i Górnik mógł o dobry rezultat jeszcze powalczyć. Kluczowy okazał się początek drugiej odsłony starcia, gdy Unia w przeciągu dwóch minut strzeliła dwie kolejne bramki. Najpierw podwyższył Igor Jurga, a następnie - znany z występów w Sokole Kleczew Jan Paczyński. Wynik w 67. minucie ustalił Michał Przybyła.

Był to trzeci z rzędu sparing, w którym Górnik przegrał wyżej, niż 0:2. Po raz kolejny koninianie grali jednak osłabieni brakiem kontuzjowanych zawodników. Tym razem nie zagrali Mikołaj Karbowy, Dawid Piskuła i Tomasz Kowalski. Najbliżej powrotu na boisko jest ten ostatni.

- Pierwsza połowa była bardziej wyrównana. W drugiej już zdecydowana przewaga Unii, zrobiliśmy kilka zmian. Mamy problemy, cały środek nam wypadł. Czekamy aż wrócą, bo to nie jest tak, jak powinno być - oceniał po meczu trener Sławomir Suchomski. - Ameryki nie odkryję: nie wygląda to dzisiaj dobrze. Sami widzimy, jacy ludzie grają. Będziemy pracować, przede wszystkim nad organizacją gry. Bramki na 1:2, 1:3, 1:4 sami sobie strzeliliśmy, to są zagrania obrońców do napastników.

Już w przyszłą niedzielę początek sezonu III ligi. W pierwszej kolejce Górnik zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Skolwin.

Górnik Konin - Unia Swarzędz 1:5 (5' Jakub Draszczyk - 13', 40' Mateusz Molewski, 47' Igor Jurga, 49' Jan Paczyński, 67' Michał Przybyła)

Górnik Konin: Dominik Kokott (46' Maksym Wadach) - Jakub Szaniec, Bartłomiej Gajda, Bartosz Zakrzewski (46' Tobiasz Wujek), Damian Ścibiorek, Miłosz Nowak (46' Fabian Sieradzki), Kacper Robaczyński, Emil Więcek (75' Tomasz Słowiński), Kamil Sternicki, Jakub Draszczyk, zawodnik testowany (60' Filip Stożek).