WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To dopiero drugie regaty. Żeglarze pływają na Jeziorze Pątnowskim

Dodano: 1.08.2020 14:35
Źródło: LM.pl

Regaty Między Mostami, będące jednocześnie Memoriałem Stanisława Dobrzyńskiego rozgrywane są w sobotę na Jeziorze Pątnowskim. To dopiero drugie zawody w regionie konińskim, w których mogą rywalizować żeglarze.

Początek sierpnia był zazwyczaj już mniej więcej połową żeglarskiego sezonu w regionie konińskim, ale tegoroczna pandemia koronawirusa te plany pokrzyżowała. Pierwsze regaty udało się rozegrać dopiero w czerwcu, a w sobotę rozpoczynającą sierpień żeglarze mieli okazję rywalizować ze sobą dopiero po raz drugi.

Na Jeziorze Pątnowskim rozgrywane są Regaty Między Mostami. To impreza, której pomysłodawcą był Stanisław Dobrzyński - wieloletni członek Klubu Żeglarskiego Energetyk, wychowawca wielu pokoleń żeglarskich. Po jego śmierci zawody organizowane są ku jego pamięci. Te sobotnie rozpoczęły się od minuty ciszy dla Stanisława Dobrzyńskiego, a na zakończenie rywalizacji żeglarze uczczą jeszcze w taki sam sposób pamięć powstańców warszawskich. 

Tegoroczne zmagania rozgrywane są w sześciu klasach - Omega Sport, T1, T2, T3, Open i 420. - Pogodę macie idealną, trochę wieje, ale i jest słońce - mówił podczas rozpoczęcia regat zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. - Życzę wszystkim najlepszych miejsc, ale przede wszystkim dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Regaty Między Mostami wchodzą w skład Grand Prix Jezior Konińskich, a ich organizatorami są KŻ Energetyk Konin i Koniński Okręgowy Związek Żeglarski. Kolejne zmagania już za tydzień - na Jeziorze Ślesińskim rozegrane zostaną Regaty o Puchar Burmistrza Ślesina i Puchar Starosty Konińskiego.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO