WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

V liga zaczęła sezon. Niezła inauguracja naszych zespołów

Dodano: 1.08.2020 20:02
Źródło: LM.pl

Trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki odnotowali reprezentanci regionu konińskiego w pierwszej kolejce V ligi. Najwyżej swoje spotkania wygrali Polonus Kazimierz Biskupi i Tulisia Tuliszków. 

Wszystkie sześć spotkań z udziałem zespołów z regionu konińskiego występujących w V lidze odbyło się w sobotę. Najwyżej na boisku zwyciężył Polonus Kazimierz Biskupi, który pokonał u siebie Stal Pleszew 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Szymański, a raz - Jakub Woźniak.

Rezultatem 3:0, choć nie na boisku, zakończyło się również starcie Tulisii Tuliszków z Lwem Pogorzela. Zespół z powiatu gostyńskiego nie dojechał na mecz, co oznacza, że spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower 3:0 dla drużyny z Tuliszkowa.

Wygraną, choć minimalną, zanotował również SKP Słupca. Słupczanie w pierwszej kolejce mierzyli się z jednym z silniejszych zespołów V ligi - Orłem Mroczeń. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po bramkach Jakuba Kwaśnego i Kamila Sikorskiego. Zaraz po przerwie podwyższył Jacek Mikołajczyk. Goście nawiązali jeszcze kontakt po golu w 70. minucie, ale ostatecznie przegrali w Słupcy 2:3.

Jeden punkt w sobotę wywalczył GKS Sompolno, który grał z Vitcowią Witkowo. Remis GKS dał gol Mateusza Czajki z 65. minuty. 

Bez punktów weekend kończą Zjednoczeni Rychwał, którzy ulegli Astrze Krotoszyn 1:3. Honorową bramkę dla zespołu z powiatu konińskiego zanotował Marcin Borowski.

Porażką zakończył się również pierwszy, historyczny mecz w V lidze MKS Dąbie. Beniaminek rozgrywek uległ na wyjeździe Piastowi Kobylin 0:3.

Druga kolejka V ligi już za tydzień. Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z KS Opatówek, MKS Dąbie podejmie SKP Słupca, Zjednoczeni Rychwał zagrają z Zefką Kobyla Góra, GKS Sompolno powalczy o punkty z Victorią Skarszew, a Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z Piastem Czekanów.

Zjednoczeni Rychwał - Astra Krotoszyn 1:3 (70' Marcin Borowski - 3' Adam Staszewski, 20' Mateusz Mizerny, 62' Adam Staszewski)

Vitcovia Witkowo - GKS Sompolno 1:1 (57' Oskar Pietrzak - 65' Mateusz Czajka)

Tulisia Tuliszków - Lew Pogorzela - goście nie dojechali (walkower 3:0)

Piast Kobylin - MKS Dąbie 3:0 (36' Rajmund Siecla, 41' Jakub Smektała, 64' Mateusz Wachowiak)

SKP Słupca - Orzeł Mroczeń 3:2 (35' Jakub Kwaśny, 41' Kamil Sikorski, 49' Jacek Mikołajczyk - 43' Marcin Grądowy, 70' Jakub Strąk)

Polonus Kazimierz Biskupi - Stal Pleszew 3:0 (46', 67' Mateusz Szymański, 50' Jakub Woźniak).

slajd 1 z 20
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO