LM.plSportOdmieniona Olimpia rozbiła rezerwy Warty. Dwa gole Sieradzkiego

Odmieniona Olimpia rozbiła rezerwy Warty. Dwa gole Sieradzkiego

To będzie zupełnie inny sezon Olimpii Koło. Inauguracja wypadła świetnie - w Poznaniu zespół Tomasza Mikusika rozbił tamtejszą Wartę II aż 5:0.

Wzmocniona szeregiem uznanych nazwisk z regionu konińskiego Olimpia w pierwszej kolejce IV ligi mierzyła się z debiutantem w stawce - rezerwami ekstraklasowej już Warty Poznań. Mecz rozstrzygnął się w praktyce w dziesięciu minutach pierwszej połowy. Pomiędzy 30., a 40. minutą dwukrotnie do siatki trafił Aleks Sieradzki, a jednego gola dołożył jeszcze Krystian Sobieraj.

Po zmianie stron kolanie strzelili jeszcze dwie bramki. Najpierw, w 60. minucie podwyższył Mikołaj Makarowicz, a 28 minut później wynik starcia ustalił Patryk Olczyk. Olimpia triumfowała 5:0.

Jak duża jest to rewolucja dla kolan mówi statystyka. Po raz ostatni zwycięstwo na IV-ligowych boiskach Olimpia Koło zanotowała ponad rok temu - 2 czerwca 2019 roku w starciu z Krobianką Krobia. Od czasu powrotu do IV ligi tak wysoką wygraną kolanie odnieśli tylko raz - w marcu 2019 pokonując takim samym rezultatem Wartę Międzychód.

Co ciekawe, Olimpia po pierwszej kolejce ma duże szanse na zostanie... liderem tabeli. W niedzielę odbędzie się jeszcze jeden mecz tej rundy zmagań. Jeżeli w starciu KKS 1925 II Kalisz i Tarnovii Tarnowo Podgórne nie padnie wyższy wynik to właśnie kolanie będą przewodzić klasyfikacji po pierwszej kolejce.

Kolejny mecz Olimpia zagra już w najbliższą sobotę. Na własnym terenie zmierzy się z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Warta II Poznań - Olimpia Koło 0:5 (30', 40' Aleks Sieradzki, 35' Krystian Sobieraj, 60' Mikołaj Makarowicz, 88' Patryk Olczyk)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak (63' Bartosz Świderski), Robert Jędras, Mikołaj Czajka, Damian Siek, Michał Rutkowski, Krystian Sobieraj (73' Adam Kozajda), Jakub Dębowski, Aleks Sieradzki (80' Konrad Lewandowski), Patryk Olczyk, Mikołaj Makarowicz (81' Bartosz Uliński).