WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

III liga: Beniaminek i spadkowicz. Sokół i Górnik po punkty?

Dodano: 6.08.2020 14:24
Źródło: LM.pl

Jedni ze spadkowiczem z II ligi, drudzy - z beniaminkiem z IV ligi. Już w najbliższą sobotę sezon III ligi na własnych stadionach zainaugurują Sokół Kleczew i Górnik Konin.

Oba zespoły w pierwszej kolejce uległy swoim rywalom - kleczewianie przegrali 1:2 z Polonią Środa Wlkp., a biało-niebiescy wyjechali bez punktów ze Szczecina. Teraz oba zespoły czekają starcia na własnych obiektach i kolejna szansa na pierwsze punkty.

Sokół Kleczew podejmie jednego z tegorocznych beniaminków III ligi - Pomorzanina Toruń. To mistrz IV ligi gr. kujawsko-pomorskiej z zeszłego sezonu, który powraca do III ligi po wieloletniej przerwie. Pomorzanin przed sezonem mocno przebudował swoją kadrę, pozyskując piłkarzy i z Elany Toruń, i z zespołów z wyższych lig, ale i młodych piłkarzy z rezerw Arki Gdynia oraz młodzieżowych zespołów Lecha Poznań. Pierwszy kontakt z III ligą przyjemny nie był, torunianie przegrali bowiem 0:2 z Bałtykiem Gdynia. 

Faworytem sobotniego spotkania będzie Sokół Kleczew. Zespół Łukasza Cichosa nie rozpoczął co prawda najlepiej sezonu, ale mecz na własnym terenie z beniaminkiem powinien być łatwiejszym zadaniem, niż wyjazdowe starcie z Polonią Środa Wlkp. Szczególne znaczenie sobotni mecz będzie miał dla jednego z nowych piłkarzy Sokoła - Olafa Wójtowicza, który w przeszłości reprezentował barwy Pomorzanina.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew a Pomorzaninem Toruń rozpocznie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim przy al. 600-lecia 21 w Kleczewie.

W tym samym czasie pierwszy mecz na własnym terenie rozgrywać będzie Górnik Konin. Biało-niebiescy zmierzą się ze spadkowiczem z II ligi - Gryfem Wejherowo. To zespół, który przez ostatnie kilka lat ocierał się o spadek z II ligi i w ostatnim sezonie już się nie wyratował. Co ciekawe, trzy lata temu Gryf omal nie wyrzucił z III ligi Górnika Konin. Zespół z Wejherowa był bowiem bliski nieotrzymania licencji na II ligę, a spadek w tamtym sezonie powodowałby relegację koninian.

Gryf latem pozyskał kilku zawodników, głównie od III-ligowych rywali z Gdyni, czy Kołobrzegu, ale i kilku zawodników do rywali oddał. Zespół od kilku tygodni prowadzi również nowy szkoleniowiec, Grzegorz Niciński, z którym Gryf odnosił największe sukcesy w ostatnich latach - awansował do II ligi i dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Sezon w III lidze Gryf zainauguruje właśnie w Koninie, mecz pierwszej kolejki z Elaną Toruń został bowiem przełożony na wrzesień.

Starcie Górnika Konin z Gryfem Wejherowo rozpocznie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 17.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO