WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmocnienie

Dodano: 11.08.2020 11:02
Źródło: LM.pl

Dawid Przybyszewski nadal będzie reprezentował barwy Górnika Konin. 24-latek w ostatnich sezonach był czołową postacią biało-niebieskich. 

Przybyszewski do Górnika Konin trafił w sezonie 2017/2018 z Victorii Września. Od razu stał się kluczową postacią ofensywy konińskiego klubu. Już w pierwszym sezonie w III lidze i Pucharze Polski zanotował osiem trafień i siedem asyst. Podobne liczby notował również w kolejnych dwóch sezonach. Dość powiedzieć, że w ostatnim, niepełnym sezonie, zdobył dla Górnika sześć goli i zanotował osiem asyst.

Latem zawodnik nie trenował z Górnikiem z powodu kontuzji. Bez niego widoczny był brak zdecydowanego lidera ofensywy - koninianie co prawda zanotowali sześć bramek w sześciu meczach, ale żaden z zawodników nie zdobył w letnich przygotowaniach więcej, niż jednego gola. 

Brak dobrego napastnika zaznaczał też trener Sławomir Suchomski. - Nie mamy przede wszystkim napastnika. Cała koncepcja się burzy - utrzymania się przy piłce na połowie przeciwnika - mówił po jednym z letnich sparingów, a braki w kadrze podkreślał również po ostatnim przegranym meczu z Gryfem Wejherowo. 

Dawid Przybyszewski może tę lukę zapełnić i rozruszać koninian w ofensywie. Pierwsza okazja na jego ponowny występ w biało-niebieskich barwach będzie w najbliższą sobotę. Górnik zmierzy się wtedy na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Dawid Przybyszewski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO