WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Małe granty. Kluby mogą dostać pieniądze na organizację imprez

Dodano: 11.08.2020 11:28
Źródło: LM.pl

95 tys. zł mają do dyspozycji stowarzyszenia sportowe i turystyczne na organizację wydarzeń dla mieszkańców Konina. Trwa procedura przyznawania małych grantów.

Przypomnijmy, tradycyjny konkurs na organizację imprez sportowych i turystycznych został w tym roku odwołany przez magistrat z powodu pandemii koronawirusa. Pieniądze dla klubów i stowarzyszeń sportowych i turystycznych jednak nie przepadły, rozdane zostaną w ramach tzw. małych grantów. To uproszczona procedura, która pozwala na przyznanie jednorazowej dotacji w maksymalnej wysokości 10 tys. zł.

Do tej pory pieniądze otrzymało pięć podmiotów - Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon (2 000 zł), Koniński Okręgowy Związek Żeglarski (5 500 zł), Klub Żeglarski Spinaker (8 000 zł), TKKF ,,Korty" (8 000 zł) i Klub Żeglarski przy KWB Konin (8 000 zł). Dwie umowy czekają na podpis ze strony klubów, a kolejne sześć jest w trakcie korekt i przygotowania umów. 

Łączna kwota na imprezy sportowo-rekreacyjne to 70 tys. zł, imprezy turystyczne - 10 tys. zł, a imprezy dla osób z niepełnosprawnościami - 15 tys. zł. Jedenaście ofert wyczerpuje kwotę 70 tys. przeznaczoną na wydarzenia sportowe, natomiast kwoty na imprezy turystyczne i dla osób z niepełnosprawnościami nie zostały w całości rozdysponowane - chętne podmioty cały czas mogą składać swoje oferty. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO