WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilki rozpoczynają przygotowania. Są nowe twarze w kadrze

Dodano: 19.08.2020 11:08
Źródło: LM.pl

Trzynastu zawodników będzie liczyć kadra Wilków Wilczyn w najbliższym sezonie. Od końca lipca II-ligowi siatkarze pracują nad przygotowaniem do startu rozgrywek.

Pierwsze treningi siatkarze z Wilczyna rozpoczęli 22 lipca, pracowali wtedy nad kondycją i siłą. Treningi siatkarskie ruszyły 14 sierpnia. - Rozpoczęliśmy inaczej, niż kiedykolwiek - mówi Tomasz Robak, który w najbliższym sezonie będzie dalej pierwszym trenerem zespołu. - Od początku koncentrujemy się na pracy z piłkami, dużo jest przyjęć, obron, wystaw. Za chwilę te treningi będą coraz cięższe. Tak zaplanowaliśmy ten wstęp, żeby ich pomału wprowadzać, bo jednak po lockdownie dużo osób nie miało gdzie się ruszać i nie chcemy nabawić się kontuzji. 

Kadra drużyny jest już zbudowana, liczy trzynastu zawodników. W nowym sezonie kibice nie zobaczą już Bartosza Adamskiego i Filipa Strojnego. Na środek bloku przyszedł Maciej Malkiewicz. Fani Wilków mogą go kojarzyć, grał już bowiem mecze w Wilczynie, ale w barwach Stali Grudziądz. Filipa Strojnego w ataku ma zastąpić Karol Zimniak, który zmienia w tym sezonie pozycję. Za Zimniaka na rozegraniu przychodzi natomiast Jakub Kopacz, były zawodnik MKS Kalisz, a ostatnio AZS Politechnika Opolska. Przyjęcie wzmocni Arkadiusz Nawrot, były zawodnik m.in. Weny Kostrzyn oraz MKS Kalisz.

W pierwszych treningach nie mógł wziąć udziału Ireneusz Kwiatkowski, jeden z podstawowych zawodników Wilków w poprzednich sezonach. Atakujący wilczynian zmaga się z urazem kostki, którego nabawił się w pracy. - Będziemy wszystko wiedzieć w przeciągu kilku dni - mówi trener Tomasz Robak. Podobną kontuzję leczył również Damian Nowak, on jednak był w stanie podjąć treningi razem z zespołem. 

Sezon wystartuje 26 września. - Powiedziałem w piątek, że interesują nas miejsca 1 - 2. Czujemy niedosyt po zeszłym sezonie, gdzie byliśmy na drugim miejscu. Nie mieliśmy okazji grać o I ligę, choć wywalczyliśmy prawo do gry w turnieju półfinałowym - mówi szkoleniowiec Wilków. - Liga może być ciekawa, doszły do naszej grupy drużyny ze Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Poznania. To były zazwyczaj ośrodki dosyć mocne. 

W pierwszej kolejce Wilki podejmować będą Eneę Energetyk Poznań. W najbliższym sezonie domowe mecze drużyny z Wilczyna oglądać będzie można w portalu LM.pl.

Kadra Wilków Wilczyn: Błażej Płomiński (rozgrywający), Jakub Kopacz (rozgrywający), Wojciech Paniączyk (środkowy), Maciej Skowroński (środkowy), Maciej Malkiewicz (środkowy), Wojciech Pernak (libero), Wojciech Pańka (libero), Adam Banasiak (przyjmujący), Igor Wypijewski (przyjmujący), Damian Nowak (przyjmujący), Arkadiusz Nawrot (przyjmujący), Ireneusz Kwiatkowski (atakujący), Karol Zimniak (atakujący).

  • Wilki rozpoczynają przygotowania. Są nowe twarze w kadrze
  • Wilki rozpoczynają przygotowania. Są nowe twarze w kadrze

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   przygotowania,   trening,   Tomasz Robak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Zamiast siatki pleksa ? 🙂
Dodano: 19.08.2020 12:54    Przez: Brejza Czadomen
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO