facebook
wyszukiwarka

Sobiech i Mikorska z trzema medalami. Udane mistrzostwa KLTC

Dodano: 23.08.2020 17:04

Dwa złote medale i jeden srebrny przywiozły zawodniczki KLTC Konin z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie torowym. Na podiach w Kaliszu stawały Natalia Sobiech i Martyna Mikorska.

Drużynowo Martyna Mikorska i Natalia Sobiech zwyciężyły w sprincie. Koninianki uzyskały czas 41,726, wyprzedzając drugi zespół Zefiru Wola Droszewska o 0,256 sek. Ponadto indywidualnie dwa medale wywalczyła Natalia Sobiech. Reprezentantka KLTC Konin zwyciężyła w wyścigu punktowanym, notując dziesięć oczek i zajęła drugie miejsce w wyścigu na 1000 m z czasem 1:24,970, przegrywając złoto o 0,419 sek.

W Kaliszu startowali również panowie - Bartosz Okupniarek i Igor Kierejewski. Nie zdołali stanąć na podium, najlepszy wynik uzyskał Igor Kierejewski w wyścigu punktowany młodzików, plasując się na szesnastym miejscu.

W ostatnich dniach w mistrzostwach Polski orlików na szosie startował również Dawid Kuderczak. Zawodnik KLTC Konin w gronie 25 zawodników uplasował się na ósmym miejscu. 44-kilometrową trasę pokonał w czasie 55:02:04, tracąc do zwycięzcy, Szymona Krawczyka z CCC Development Team, 2:53 min.

Wyniki reprezentantów KLTC Konin na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików:
200 m ze startu lotnego młodzików: 27. Bartosz Okupniarek, 30. Igor Kierejewski
Sprint młodzików: 27. Bartosz Okupniarek, 30. Igor Kierejewski
250 m ze startu zatrzymanego młodziczek: 5. Natalia Sobiech, 7. Martyna Mikorska
250 m ze startu zatrzymanego młodzików: 25. Bartosz Okupniarek, 36. Igor Kierejewski
Sprint drużynowy młodziczek: 1. Martyna Mikorska, Natalia Sobiech
1000 m indywidualnie młodziczek: 2. Natalia Sobiech, 6. Martyna Mikorska
Wyścig punktowany młodziczek: 1. Natalia Sobiech
Wyścig punktowany młodzików: 16. Igor Kierejewski, 23. Bartosz Okupniarek.