LM.plSportV liga. Polonus cały czas w czubie, udany weekend naszych drużyn

V liga. Polonus cały czas w czubie, udany weekend naszych drużyn

Tylko jedną porażkę zanotowały zespoły z regionu konińskiego w piątej kolejce V ligi. Pozycję wicelidera utrzymał Polonus Kazimierz Biskupi.

Kazimierzanie w niedzielę podejmowali Lwa Pogorzela. Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Krzysztof Słowiński. Napastnik Polonusa podwyższył jeszcze w drugiej połowie i gospodarze zgarnęli trzy punkty. Dzięki temu wciąż zajmują drugie miejsce w klasyfikacji, mając taki sam dorobek, jak Victoria Skarszew.

W czołówce jest też SKP Słupca, ale słupczanie punkty w weekend stracili. W wewnątrzregionalnym starciu zremisowali bezbramkowo z GKS Sompolno. SKP zajmuje obecnie czwarte miejsce z dziesięcioma oczkami na koncie, GKS jest dwunasty i ma punktów pięć.

W górę pnie się beniaminek z Dąbia. MKS wygrał na wyjeździe ze Stalą Pleszew, a hat-trickiem w tym meczu popisał się Kamil Krysiak. Zespół z powiatu kolskiego zajmuje obecnie dziesiąte miejsce z sześcioma punktami w dorobku.

Na trzynaste miejsce awansowali Zjednoczeni Rychwał po zwycięstwie 3:0 nad Tulisią Tuliszków. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Karol Nowak, dwie kolejne dołożył Przemysław Skibszewski. Zjednoczeni podwyższyli dorobek do pięciu oczek, Tulisia z trzema punktami zajmuje miejsce szesnaste.

W szóstej kolejce Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z KS Opatówek, SKP Słupca zmierzy się z GKS Rychtal, Zjednoczeni Rychwał podejmą Piasta Kobylin, Tulisia Tuliszków powalczy o punkty z Zefką Kobyla Góra, GKS Sompolno zagra z Raszkowianką Raszków, a MKS Dąbie - z Piastem Czekanów.

Tulisia Tuliszków - Zjednoczeni Rychwał 0:3 (26' Karol Nowak, 45', 60' Przemysław Skibiszewski)

SKP Słupca - GKS Sompolno 0:0

Stal Pleszew - MKS Dąbie 0:3 (38', 67', 68' Kamil Krysiak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Lew Pogorzela (5', 80' Krzysztof Słowiński).