WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zmiana trenera w Sokole Kleczew. Niezgodna z prawem?

Dodano: 1.09.2020 20:13
Źródło: LM.pl

Łukasz Cichos nie jest już pierwszym trenerem Sokoła Kleczew. 38-latka zastąpił Mariusz Bekas, dotychczasowy szkoleniowiec Mieszka Gniezno. Są jednak wątpliwości, czy jest to zgodne z prawem PZPN.

Po ostatnim meczu ligowym Sokoła jego trener Łukasz Cichos oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Ten postanowił, że 38-latek nie będzie już dalej pierwszym szkoleniowcem kleczewskiego zespołu. 

Zastąpił go Mariusz Bekas. 44-letni trener to wychowanek SKS 13 Poznań. Jako piłkarz grał też w Lechu Poznań, Warcie Poznań, Obrze Kościan, Pogoni Świebodzin, Sparcie Szamotuły, Unii Swarzędz, 1920 Mosina, Nielbie Wągrowiec, Wiśle Płock, Polonii Środa Wlkp. i Wełnie Skoki. Karierę piłkarską zakończył sześć lat temu.

Karierę trenerską rozpoczął w 2009 roku w I-ligowej Wiśle Płock. Później pracował jeszcze w Polonii Środa Wlkp., z którą awansował do III ligi. W 2011 roku trafił do II-ligowej Elany Toruń. Następnie prowadził jeszcze ŁKS Łomża, Pelikana Niechanowo i ponownie Polonię Środa Wlkp. W 2017 roku trafił do Mieszka Gniezno, którego z przerwami prowadził do teraz.

Tegoroczny sezon przebudowany i złożony z młodych zawodników Mieszko rozpoczął fatalnie, od pięciu porażek. Jak jednak informują gnieźnieńskie media, Bekas z klubem rozstał się z własnej inicjatywy, nie został zwolniony z powodu słabych wyników. Powodem była propozycja, którą otrzymał z Sokoła. Co ciekawe, będzie już drugim trenerem o nazwisku Bekas w Kleczewie. W sezonie 2017/2018 szkoleniowcem Sokoła był jego brat, Mariusz, obecnie trener Victorii Września.

Przejście z Mieszka do Sokoła może wywołać jednak nieprzyjemne konsekwencje prawne. Chodzi o artykuł 9 Uchwały PZPN z 12 grudnia 2014 roku. Mówi on m.in, że: ,,W sytuacji rozwiązania kontraktu w trakcie rundy rozgrywkowej, po pierwszym meczu ligowym w danej rundzie, trener nie może być zatrudniony lub pełnić funkcji społecznej w innym klubie, występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej, do czasu zakończenia rundy, w trakcie której nastąpiło rozwiązanie kontraktu", Taka sytuacja ma miejsce teraz - Mariusz Bekas rozwiązał kontrakt w trakcie rundy po czym został zatrudniony w innym klubie z tej samej grupy. 

Precedens już jest - rok temu Wydział Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej ukarał Gwardię Koszalin karą 20 tys. zł w zawieszeniu na dwa lata. W trakcie rundy jej trenerem został bowiem Wojciech Polakowski, który wcześniej prowadził występujący w tej samej grupie Świt Skolwin. Sprawą zajęto się na wniosek Chemika Bydgoszcz. Nie wiadomo, jak na obecną sytuację w Sokole zareaguje Pomorski ZPN, który w obecnym sezonie prowadzi rozgrywki.

Łukasz Cichos, dotychczasowy szkoleniowiec pierwszej drużyny, pozostaje w klubie, będzie asystentem Mariusza Bekasa. Trenerem Sokoła był od czerwca 2018 roku, zastępując na tym stanowisku... Tomasza Bekasa. W pierwszym sezonie pod jego wodzą drużyna zajęła dziewiąte miejsce w lidze i zwyciężyła w okręgowym Pucharze Polski. Rok później Sokół był siódmy i dotarł do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Ten sezon kleczewianie rozpoczęli jednak fatalnie, zajmując dziewiętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch oczek po pięciu kolejkach.

fot. Sokół Kleczew

  • Zmiana trenera w Sokole. Mariusz Bekas zastąpił Łukasza Cichosa

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Sokół Kleczew,   trener,   Mariusz Bekas,   Łukasz Cichos

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO