WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Tenisowy piknik na kortach. Ponad setka osób żegnała wakacje

Dodano: 7.09.2020 10:46
Źródło: LM.pl

Turnieje tenisowe, sportowe konkurencje, a nawet pomiar szybkości serwisu – takie atrakcje czekały na uczestników Rodzinnego Pikniku z Tenisem Ziemnym, który odbył się w Koninie.

W wydarzeniu uczestniczyło rotacyjnie ok. 110 osób, w tym około 50 dzieci. Na początku najstarsi adepci Akademii Tenisowej – Michał Anasiewicz, Adam Orkowski, Mateusz Budny oraz Piotr Żabierek przeprowadzili grupową rozgrzewkę dla dzieci. Następnie odbyły się lekcje pokazowe tenisa da dzieci przeprowadzane przez trenerów Akademii Tenisowej – Roberta Sypniewskiego i Tomasza Nalewskiego. Punktem głównym imprezy były turnieje towarzyskie dla dzieci rozegrane w sześciu grupach z podziałem na wiek. Najmłodsi uczestnicy mieli sześć lat, najstarsi osiemnaście – łącznie 25 zawodników zostało uhonorowanych pucharami, dyplomami oraz nagrodami tenisowymi.

Dzieci, które nie czuły się jeszcze gotowe do zmagań turniejowych, mogły uczestniczyć w grach i zabawach z elementami tenisa. Każde dziecko otrzymywało Paszport Sportowca, w którym musiało zbierać podpisy prowadzących po zaliczonych konkurencjach. Z wypełnionym paszportem dziecko odbierało pakiet nagród przygotowany przez sponsorów imprezy. Nie zapomniano również o dorosłych, którzy rozegrali mecz piłki plażowej oraz grę w ringo.

Ostatnią atrakcją był konkurs na najszybszy serwis tenisowy, w którym brało udział 23 osoby. Najszybszy serwis należał do Adama Orkowskiego (155 km/godz.), drugi do Dawida Mikuły (150 km/godz.), a trzeci do Jacka Muszyńskiego (140 km/godz.).

- Uważamy, że impreza była bardzo udana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, co potwierdziła bardzo dobra frekwencja. Rodzice i dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich pociech, porozmawiać przy kawie i herbacie, spróbować domowych wypieków przygotowanych przez rodziców dzieci. Takie spotkanie to świetna okazja, aby poznać się bliżej, bowiem tenis to sport indywidualny, trenowany w małych grupach i okazuje się, że wielu rodziców nie miało okazji się zapoznać. Staraliśmy się, aby wszystkie dzieci były nagrodzone za swoje talenty, zmotywowane do dalszej pracy na korcie, a ci, którzy dziś przyglądali się, jak wygląda biały sport dołączą wkrótce do tenisowej rodziny. Cały dzień przyświecało nam nasze motto „Rozruszajmy Konin!” - mówił Marek Nasiłowski, prezes Akademii Tenisowej w Koninie.

Wyniki:

Sześciolatki: Aleksandra Piwońska – Alicja Nasiłowska (remis)

Pierwsza grupa chłopców do 10 lat: 1. Filip Kamiński, 2. Kamil Wysocki, 3. Marcel Roszuk i Michał Konieczny.

Druga grupa chłopców do 10 lat: 1. Aleksander Sobczak, 2. Janek Michalski, 3. Bartek Michalski i Paweł Wysocki.

Grupa dziewcząt do 10 lat: 1. Marta Sypniewska, 2. Gabriela Nasiłowska; 3. Gabriela Kazimierska i Lidia Majewska.

Grupa dziewcząt powyżej 10 lat: 1. Zofia Piwońska, 2. Wiktoria Muszyńska, 3. Zofia Kujawa i Zofia Roszuk.

Grupa chłopców powyżej 10 lat: 1. Adam Orkowski, 2. Michał Anasiewicz, 3. Michał Muszyński i Mateusz Budny.

Oldboye: 1. Jacek Muszyński, 2. Cezary Pawlik, 3. Przemysław Miśkiewicz.

fot. Akademia Tenisowa w Koninie

slajd 1 z 17
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO