LM.plSportPuchar Polski. Hit dla Polonusa, będą derby powiatu słupeckiego

Puchar Polski. Hit dla Polonusa, będą derby powiatu słupeckiego

Znamy wszystkich czterech półfinalistów strefowego Pucharu Polski. W starciu dwóch V-ligowców lepszy okazał się Polonus Kazimierz Biskupi, a w kolejnej rundzie zagrają ze sobą dwa zespoły z powiatu słupeckiego.

W hitowo zapowiadającym się meczu dwóch reprezentantów V ligi na boisku dominował jeden - ten z Kazimierza Biskupiego. Już po pierwszej połowie Polonus prowadził 2:0 po golach Krzysztofa Słowińskiego i Damiana Maciejewskiego. Po przerwie podwyższył Bartosz Kociszewski. W 85. minucie Tulisia strzeliła, jak się później okazało jedynego gola. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Miłosz Oblizajek. W doliczonym czasie gry goście jeszcze dwukrotnie skarcili tuliszkowian, oba gole strzelił Łukasz Wawrzyniak.

Na półfinał Polonus pojedzie do Dobrowa. Tamtejsza Warta Eremita wygrała w środę ze Strażakiem Licheń Stary 3:1. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po golu Pawła Dzierzgwy. Już po zmianie stron podwyższył Przemysław Pacholski, ale po chwili kontaktową bramkę dla Strażaka strzelił Krystian Andrzejczak. Wynik w 72. minucie ustalił Dzierzgwa, Warta zwycięzyła 3:1.

Drugą parę półfinałową stworzą dwa zespoły z powiatu słupeckiego. W Golinie SKP Słupca pokonał tamtejszą Polonię 4:1. W Tokarach Pierwszych bez problemu z Kawęczynem poradził sobie natomiast Polanin Strzałkowo, zwyciężając 3:0. Teraz oba zwycięskie zespoły zmierzą się ze sobą w półfinale.

Starcia półfinałowe rozegrane zostaną 23 września w Dobrowie i w Strzałkowie. Trofeum broni SKP Słupca.

Polonia Golina - SKP Słupca 1:4 (3&39; Oliwier Budny - 19&39; Jakub Kwaśny, 30&39; Dariusz Gromanowski, 64&39;, 70&39; Piotr Witowski)
Orzeł Kawęczyn - Polanin Strzałkowo 0:3 (28&39; Patryk Musielak, 48&39; Jakub Jóźwiak, 86&39; Kuba Grzelak)
Tulisia Tuliszków - Polonus Kazimierz Biskupi 1:5 (85&39; Miłosz Oblizajek - 11&39; Krzysztof Słowiński, 26&39; Damian Maciejewski, 62&39; Bartosz Kociszewski, 90&39;+, 90&39;+ Łukasz Wawrzyniak)
Strażak Licheń Stary - Warta Eremita Dobrów (67&39; Krystian Andrzejczak - 15&39;, 74&39; Paweł Dzierzgwa, 64&39; Przemysław Pacholski).