Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPuchar Polski. Hit dla Polonusa, będą derby powiatu słupeckiego

Puchar Polski. Hit dla Polonusa, będą derby powiatu słupeckiego

Znamy wszystkich czterech półfinalistów strefowego Pucharu Polski. W starciu dwóch V-ligowców lepszy okazał się Polonus Kazimierz Biskupi, a w kolejnej rundzie zagrają ze sobą dwa zespoły z powiatu słupeckiego.

W hitowo zapowiadającym się meczu dwóch reprezentantów V ligi na boisku dominował jeden - ten z Kazimierza Biskupiego. Już po pierwszej połowie Polonus prowadził 2:0 po golach Krzysztofa Słowińskiego i Damiana Maciejewskiego. Po przerwie podwyższył Bartosz Kociszewski. W 85. minucie Tulisia strzeliła, jak się później okazało jedynego gola. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Miłosz Oblizajek. W doliczonym czasie gry goście jeszcze dwukrotnie skarcili tuliszkowian, oba gole strzelił Łukasz Wawrzyniak.

Na półfinał Polonus pojedzie do Dobrowa. Tamtejsza Warta Eremita wygrała w środę ze Strażakiem Licheń Stary 3:1. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po golu Pawła Dzierzgwy. Już po zmianie stron podwyższył Przemysław Pacholski, ale po chwili kontaktową bramkę dla Strażaka strzelił Krystian Andrzejczak. Wynik w 72. minucie ustalił Dzierzgwa, Warta zwycięzyła 3:1.

Drugą parę półfinałową stworzą dwa zespoły z powiatu słupeckiego. W Golinie SKP Słupca pokonał tamtejszą Polonię 4:1. W Tokarach Pierwszych bez problemu z Kawęczynem poradził sobie natomiast Polanin Strzałkowo, zwyciężając 3:0. Teraz oba zwycięskie zespoły zmierzą się ze sobą w półfinale.

Starcia półfinałowe rozegrane zostaną 23 września w Dobrowie i w Strzałkowie. Trofeum broni SKP Słupca.

Polonia Golina - SKP Słupca 1:4 (3' Oliwier Budny - 19' Jakub Kwaśny, 30' Dariusz Gromanowski, 64', 70' Piotr Witowski)
Orzeł Kawęczyn - Polanin Strzałkowo 0:3 (28' Patryk Musielak, 48' Jakub Jóźwiak, 86' Kuba Grzelak)
Tulisia Tuliszków - Polonus Kazimierz Biskupi 1:5 (85' Miłosz Oblizajek - 11' Krzysztof Słowiński, 26' Damian Maciejewski, 62' Bartosz Kociszewski, 90'+, 90'+ Łukasz Wawrzyniak)
Strażak Licheń Stary - Warta Eremita Dobrów (67' Krystian Andrzejczak - 15', 74' Paweł Dzierzgwa, 64' Przemysław Pacholski).