WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Półmaraton Złota Góra. Uzbierali trzy tysiące złotych dla Basi

Dodano: 10.09.2020 10:37
Źródło: LM.pl

Trzy tysiące złotych uzbierali uczestnicy Półmaratonu Złota Góra dla niewidomej Basi Wardyn. Pieniądze na konto dziewczynki przekazali już organizatorzy biegu.

W ramach organizowanego w połowie sierpnia Półmaratonu Złota Góra odbył się również trzykilometrowy bieg rekreacyjny, w którym wzięło udział 60 biegaczy. Dochód z wpisowego na ten bieg przeznaczony został przez Fundację im. dr. Erazma Pietrygi dla niewidomej Basi Wardyn. 

Dziewczynka urodziła się niewidoma. Dla uniknięcia deformacji twarzy powinna być protezowana przy użyciu transparentnych protez, które pozwolą jej zachować i rozwijać wrażliwość na światło. Taką opiekę zapewnić jej mogą pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Niemczech, ale leczenie jest bardzo kosztowne.

Dzięki zawodnikom i organizatorom leczenie dziewczynki zostało wspomożone kwotą trzech tysięcy złotych.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO