WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: Outsider zagra w Kleczewie, Górnik z liderem

Dodano: 10.09.2020 13:27
Źródło: LM.pl

Ostatni zespół w tabeli podejmie w sobotę Sokół Kleczew. Górnik Konin zmierzy się natomiast na wyjeździe z liderem rozgrywek.

Sobotni mecz Sokoła z Mieszkiem Gniezno będzie ciekawy z co najmniej kilku powodów. Gnieźnianie przyjeżdżają do Kleczewa bez punktów na koncie. To drugi taki zespół - wcześniej w takiej samej sytuacji była Unia Janikowo, która Sokoła na jego terenie potrafiła jednak pokonać. Dla kleczewian starcie z Mieszkiem będzie pierwszym po efektownym przełamaniu z Pogonią II Szczecin. W sobotę okaże się, czy Sokół rzeczywiście odnalazł się w nowym sezonie, czy był to tylko jednorazowy zryw.

Oba kluby w ostatnim czasie połączyła również osoba trenera Mariusza Bekasa. Były już szkoleniowiec Mieszka miał przejąć Sokoła po serii porażek, ale nieprawidłowości przy zatrudnianiu trenera spowodowały, że kleczewian poprowadzi dopiero od grudnia. Bekas na razie więc w Sokole nie pracuje, a nowy trener Mieszka - Przemysław Urbaniak - był bliski poprowadzenia gnieźnian do pierwszego punktu. W ostatniej kolejce Mieszko minimalnie uległ Bałtykowi Gdynia 0:1.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew a Mieszkiem Gniezno odbędzie się 12 września o godz. 16.00 na stadionie przy Al. 600-lecia 21 w Kleczewie.

Sześć meczów, sześć zwycięstw to dorobek, który daje obecnie pozycję lidera Polonii Środa Wlkp. To właśnie na jej terenie w sobotę grać o punkty będzie Górnik Konin. Zadanie piekielnie ciężkie, średzianie są bowiem w gazie i śrubują właśnie własny rekord zwycięstw z rzędu. W Górniku co prawda coś drgnęło, biało-niebiescy wywalczyli ostatnio pierwszy punkt w sezonie, ale faworytem w sobotę zdecydowanie będzie Polonia.

Starcie w Środzie Wlkp. duże znaczenie będzie miało dla Jakuba Draszczyka i Kacpra Robaczyńskiego. Obaj latem trafili na wypożyczenie do Górnika Konin właśnie z Polonii. Dla obu piłkarzy będzie to okazja do udowodnienia własnej wartości i powalczenie o powrót do lepszego, w tym momencie, zespołu. 

Spotkanie pomiędzy Polonią Środa Wlkp. a Górnikiem Konin rozpocznie się 12 września o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Sportowej 12 w Środzie Wlkp.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO