WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ostatni mecz przed przerwą, Medyk będzie bronił trzeciego miejsca

Dodano: 11.09.2020 13:42
Źródło: LM.pl

AP Lotos Gdańsk będzie ostatnim rywalem Medyka Konin przed reprezentacyjną przerwą. Po porażce z Czarnymi Sosnowiec koninianki muszą bronić trzeciej pozycji w tabeli.

Gdański klub jest relatywnie nowym tworem, a obecny sezon jest jego pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już w drugiej kolejce AP Lotos odniósł historyczne zwycięstwo w Ekstralidze, pokonując Olimpię Szczecin 1:0, ale jak na razie na tym się skończyło. Gdańszczanki dołożyły jeszcze punkt po remisie z Rolnikiem B. Głogówek i z czterema oczkami na koncie zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

W sobotę podejmą Medyka Konin, który do Gdańska przyjedzie poobijany po bardzo ważnej porażce z Czarnymi Sosnowiec. Koninianki nie zdołały zaatakować fotela lidera, cały czas zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji, ale ich strata do dwóch pierwszych drużyn wzrosła do pięciu oczek. Teraz muszą bronić swojego miejsca na podium, dziesięć punktów na koncie ma bowiem również Śląsk Wrocław. 

Będzie to pierwszy mecz obu zespołów w historii w Ekstralidze, ale nie pierwszy - w ogóle. W 2017 roku obie drużyny spotkały się w 1/8 finału Pucharu Polski. Medyk zwyciężył wtedy w Gdańsku 11:1, odpadł w kolejnej fazie z Czarnymi Sosnowiec. AP Lotos Gdańsk grał ponadto przez kilka sezonów I ligi z rezerwami Medyka Konin, a w II lidze - z powiązanym z Medykiem zespołem Górniczej Konin. 

Szósta kolejka Ekstraligi będzie ostatnią przed przerwą reprezentacyjną. Szanse na rewolucje w tabeli są małe. Czarni Sosnowiec i UKS SMS Łódź zagrają z zespołami ze strefy spadkowej - ROW-em Rybnik i Rolnikiem B. Głogówek. Ciekawiej może być w Łęcznej, gdzie Górnik podejmie GKS Katowice i w Bydgoszczy, gdzie Śląsk Wrocław zagra z KKP. O ile więc ligowe podium nie powinno się bardzo zmienić, o tyle środek tabeli czekają jakieś przetasowania.

Spotkanie pomiędzy AP Lotos Gdańsk a Medykiem Konin rozpocznie się w sobotę 12 września o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   AP Lotos Gdańsk

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO