WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Korsarze na Jeziorze Pątnowskim. Pływali o Puchar Wielkopolski

Dodano: 13.09.2020 18:28
Źródło: LM.pl

Czternaście załóg przez dwa dni rywalizowało na Jeziorze Pątnowskim o Wielkopolski Puchar Klasy Korsarz. To nietypowy dla konińskich jezior typ jachtu.

Korsarze wymyślone zostały w latach 50. w Niemczech. Ten typ jachtu stał się narodową klasą niemiecką, a regaty z ich udziałem są bardzo widowiskowe. W regionie konińskim zawody w klasie Korsarz są nowością, ale w ten weekend można było podziwiać tego typu jachty aż przez dwa dni podczas regat Wielkopolskiego Pucharu Klasy Korsarz.

W szranki stanęło czternaście załóg, rywalizujących w siedmiu biegach. Najlepsi okazali się Jerzy Czerwieński i Kamila Maruszczak, drugie miejsce wywalczyli Robert Kłakulak i Piotr Kamiński, a na najniższym stopniu podium stanęli Wojciech Wójtowicz i Łukasz Wójcik. 

Nagrody i puchary dla najlepszych wręczyli w niedzielę zastępca prezydenta Konina Witold Nowak i dyrektor MOSiR w Koninie Ewa Kulczyńska. Organizatorami regat była Polska Flota Klasy Korsarz oraz MOSiR Konin. 

fot. własne / MOSiR Konin

slajd 1 z 20
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO