Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportMedyk II gromi, cztery gole Dymińskiej, hat-tricki Kaletki i Sikory

Medyk II gromi, cztery gole Dymińskiej, hat-tricki Kaletki i Sikory

W pierwszym meczu na własnym terenie w tym sezonie Medyk II Konin rozbił LUKS Ziemia Lubińska 13:0. Koninianki dominowały od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

W trzeciej kolejce II ligi medyczki podejmowały ligowego outsidera LUKS Ziemia Lubińska. Zespół Roberta Kraski kontrolował przebieg meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka. Strzelanie medyczki rozpoczęły już w drugiej minucie, gdy po podaniu Bujak do siatki trafiła Dymińska. Napastniczka rezerw Medyka skończyła ostatecznie mecz z czterema golami na koncie.

Postrach wśród defensorek LUKS Ziemia Lubińska siała też Nikol Kaletka. Ekstraligowa piłkarka kilkukrotnie zdobywała gole po indywidualnych akcjach lewym skrzydłem, zanotowała też aż sześć asyst przy trafieniach koleżanek. Z bardzo dobrej strony pokazała się też skrzydłowa Patrycja Sikora, która zakończyła mecz z hat-trickiem na koncie, a dobrą zmianę dała Kamila Wielińska, strzelając też jedną bramkę w 75. minucie.

Święto Medykowi II popsuła nieco kontuzja, której w drugiej połowie meczu doznała Maria Jakubowska. Piłkarka rezerw Medyka urazu doznała nieatakowana, mimo tego okazał się on na tyle groźny, że koninianka nie była w stanie kontynuować gry. Ponieważ już wcześniej trener Robert Kraska wpuścił na boisko wszystkie zawodniczki rezerwowe, Medyk II kończył mecz w dziesiątkę.

Koninianki wygrały ostatecznie 13:0 i powiększyły swój dorobek punktowy do sześciu oczek. Medyk II zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli II ligi, ale ma mniej spotkań rozegranych od innych zespołów. Kolejny mecz już w środę - będzie to zaległe starcie ze Śląskiem II Wrocław.

Medyk II Konin - LUKS Ziemia Lubińska 13:0 (2', 8', 9', 53' Klaudia Dymińska, 15' Matylda Bujak, 30', 45', 51' Nikol Kaletka, 35', 38', 66' Patrycja Sikora, 37' Alicja Piechocka, 75' Kamila Wielińska)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak - Natalia Kocon (56' Kinga Koronkiewicz), Daria Jeremenkowa, Magdalena Dragunowicz, Martyna Myślicka, Klaudia Urna, Patrycja Sikora, Matylda Bujak (56' Julia Stasiak), Alicja Piechocka (63' Maria Jakubowska), Nikol Kaletka (63' Kamila Wielińska), Klaudia Dymińska.