WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górnika Konin

Dodano: 18.09.2020 10:26
Źródło: LM.pl

Dwa tygodnie temu Górnik Konin zdobył pierwszy punkt w sezonie po remisie z beniaminkiem ze Świnoujścia. W sobotę będzie chciał co najmniej powtórzyć ten scenariusz w starciu z Pomorzaninem Toruń.

Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Górnika były niezłe, biało-niebiescy zdobyli punkt z Flotą Świnoujście i minimalnie przegrali na boisku lidera tabeli. Przed meczem z beniaminkiem z Torunia koninianie mogą więc mieć powody do optymizmu. Pomorzanin w tym sezonie jest mistrzem remisów, czterokrotnie już urywał po punkcie rywalom. Zawdzięcza to głównie dobrej obronie (tylko dziesięć straconych bramek), w ataku torunianie bowiem nie szaleją i w siedmiu meczach zdobyli tylko siedem bramek.

Starcie z beniaminkiem to oczywiście duża szansa na kolejne punkty dla Górnika, może nawet pierwsze zwycięstwo w sezonie. Strata trzech zespołów - Górnika właśnie, Chemika Police i Mieszka Gniezno - do wyższych lokat znacznie wzrosła w ostatnim czasie, do dziewiętnastego Gryfa Wejherowo koninianie tracą już sześć punktów. Do końca rywalizacji w tym roku czeka ich jeszcze kilka teoretycznie łatwiejszych starć, w których są większe szanse na zdobycz punktową, a mecz z Pomorzaninem jest jednym z nich.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Pomorzaninem Toruń rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 15.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

Na ciężki teren do Jarocina jedzie natomiast w sobotę Sokół Kleczew. Jarota w tym sezonie zaskoczył i rozpoczął wyścig bardzo dobrze, zajmując obecnie szóste miejsce w klasyfikacji. U siebie zespół z południa Wielkopolski jest jeszcze niepokonany, choć po punkcie z Jarocina wywiozły już drużyny Kotwicy Kołobrzeg i Pomorzanina Toruń. Siłą Jaroty jest przede wszystkim atak, a na nim - Krzysztof Bartoszak, który z ośmioma bramkami współlideruje obecnie klasyfikacji strzelców. Powstrzymanie snajpera Jaroty będzie głównym celem Sokoła w sobotę.

Kleczewianie po ostatnich meczach odbili się od strefy spadkowej i wywindowali w okolice środka tabeli. Po falstarcie muszą gonić pierwszą ósemkę, do której strata nie jest jednak zatrważająco duża i wynosi trzy punkty. By ta gonitwa była skuteczna Sokół musi zdobywać punkty nie tylko na słabszych zespołach, ale również pourywać trochę punktów wyżej notowanym drużynom, takim jak właśnie Jarota. Udało się to już w Gdyni z Bałtykiem, teraz czas na powtórkę.

Spotkanie pomiędzy Jarotą Jarocin a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 16.30 na stadionie przy ul. Sportowej 6 w Jarocinie. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO