Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportIV liga. Kacprzak strzelił, ale wygrała Olimpia. Kolanie już w ósemce

IV liga. Kacprzak strzelił, ale wygrała Olimpia. Kolanie już w ósemce

2:1 zwyciężyła Olimpia Koło w Wilczynie z tamtejszymi Wilkami. Spotkanie było wyrównane, ale w drugiej połowie lepsi okazali się goście ze wschodu Wielkopolski.

Mecz dwóch reprezentantów naszego regionu w IV lidze rozpoczął się od sytuacji dla obu zespołów. Najpierw strzał Adriana Góreckiego obronił Bartosz Kordylewski, a po chwili piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Krystiana Sobieraja parować musiał Jakub Matczak. Później gra toczyła się głównie w środku pola, oba zespoły skutecznie neutralizowały swoje poczynania w ofensywie. W 21. minucie groźnie z dystansu spróbował jeszcze Jakub Dębowski, ale do przerwy w Wilczynie był bezbramkowy remis.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, znów próbował Górecki, minimalnie chybiając, ale to Olimpia wyszła na prowadzenie. W 64. minucie z prawego skrzydła dogrywał Patryk Olczyk, piłka odbiła się jeszcze od obrońców Wilków i wpadła do siatki gospodarzy. Jedenaście minut później było już 0:2. Tym razem niepilnowany po prawej stronie znalazł się Jakub Dębowski i spokojnym strzałem wykończył kontrę Olimpii.

Po stracie drugiej bramki Wilki rzuciły się do odrabiania strat. W 80. minucie z lewej strony w pole karne dograł Krystian Robak, a po poprzeczce piłkę do siatki skierował Wiktor Kacprzak, dając jeszcze nadzieję gospodarzom. Dwie minuty później Wilki doznały jednak osłabienia, drugi żółty kartonik obejrzał Kamil Kwiatkowski i w końcówce gospodarze grali w dziesiątkę. Na dodatek w trakcie meczu aż dwóch zawodników Wilków - Radosław Łepski i Adrian Górecki - zeszło z boiska z kontuzjami.

Wilki kolan nie dogoniły i przegrały mecz 1:2. - Teraz skuteczność, mimo, że mamy może mniej sytuacji, wróciła na poziom, który sobie wszyscy życzymy. To był bardzo ciężki mecz z przeciwnikiem bardzo dobrze zorganizowanym, walecznym. Kluczowa była determinacja w pojedynkach i dyscyplina przez cały pojedynek, bo gdybyśmy się odkryli to ten mecz mógłby się inaczej zakończyć - podsumował trener Olimpii Tomasz Mikusik. Na brak skuteczności narzekał natomiast szkoleniowiec Wilków Radosław Konieczka. - Brakuje nam w drugiej połowie koncentracji, rozluźniamy się. Przychodzi 70. minuta i jakbyśmy już nie byli na meczu. Oba zespoły zagrały dzisiaj dobry mecz, było kilka groźnych sytuacji. My w pierwszej połowie mieliśmy dwie, które powinniśmy wykorzystać. Olimpia zrobiła to, czego nie zrobiliśmy my.

Po sobotnim starciu Olimpia Koło awansowała na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów (nie wszystkie mecze kolejki zostały jednak już rozegrane). Wilki z siedmioma oczkami cały czas plasują się na siedemnastym miejscu. Kolanie kolejny mecz rozegrają u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne, a Wilki pojadą na spotkanie z GKS Dopiewo.

Wilki Wilczyn - Olimpia Koło 1:2 (80' Wiktor Kacprzak - 64' Patryk Olczyk, 75' Jakub Dębowski)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Radosław Łepski (13' Igor Kuźniewski), Kamil Kwiatkowski, Michał Zajączkowski, Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski, Adrian Górecki (88' Marcin Balalja), Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Dominik Jesiołowski (74' Bartosz Domaniecki), Wiktor Kapcrzak.

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Robert Jędras, Mikołaj Czajka, Bartosz Świderski, Michał Rutkowski, Krystian Sobieraj, Damian Siek, Jakub Dębowski, Patryk Olczyk, Dawid Zawadzki (55' Mikołaj Makarowicz).