LM.plSportMedyk II pokonał UKS SMS III i wciąż jest wiceliderem II ligi

Medyk II pokonał UKS SMS III i wciąż jest wiceliderem II ligi

Bramkę straty odrobiły piłkarki rezerw Medyka w starciu z UKS SMS III Łódź. Dzięki temu koninianki wciąż są wiceliderkami tabeli II ligi.

Medyczki w sobotę mierzyły się na wyjeździe z trzecim zespołem UKS SMS Łódź. Spotkanie zaczęło się dla medyczek kiepsko, w 21. minucie prowadzenie łodziankom dała bowiem Julia Kolis. Do przerwy Medyk II przegrywał jedną bramką.

W przerwie na boisku pojawiła się Kinga Koronkiewicz, a chwilę później - Julia Ustarbowska i koninianki zaczęły odrabiać straty. Najpierw wyrównanie Medykowi II dała Kamila Wielińska, później prowadzenie zapewniła Klaudia Dymińska. Wynik starcia ustaliła w 86. minucie Maja Szydełko.

Dzięki wygranej drużyna Roberta Kraski wciąż plasuje się na drugim miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem dwunastu punktów, stratą jednego oczka do WAP Włocławek, ale i jednym meczem rozegranym mniej. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę, Medyk II podejmie właśnie WAP Włocławek.

UKS SMS III Łódź - Medyk II Konin 1:3 (21' Julia Kolis - 53' Kamila Wielińska, 73' Klaudia Dymińska, 86' Maja Szydełko)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak - Julia Maskiewicz, Daria Jeremenkowa, Martyna Myślicka, Gabriela Mikucka, Klaudia Urna (46' Kinga Koronkiewicz), Alicja Piechocka, Kamila Wielińska (55' Julia Ustarbowska), Matylda Bujak (80' Patrycja Sikora), Maja Szydełko, Klaudia Dymińska.