Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportŚwietny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzostwach Polski

Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze spisały się szablistki KKSz Konin na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Do Konina przyjechały z trzema medalami.

W turnieju indywidualnym zwyciężyła największa konińska nadzieja olimpijska - Sylwia Matuszak. Koninianka bez porażki przeszła przez fazę grupową, a następnie w fazie pucharowej pokonała Zofię Broniszewską (Warta-Muszkieterowie Poznań) 15:3, Julię Strachowską (Riposta Olsztyn) 15:4, Martynę Tobiaszewską (UKS 13 Białystok) 15:12 i Agatę Marciniak (O.Ś. AZS Poznań) 15:12, sięgając po złoty medal.

Drugi krążek zdobyła Natalia Nowinowska. W fazie grupowej druga szablistka KKSz Konin również wygrała wszystkie walki, a w fazie pucharowej dotarła do półfinału, pokonując Agnieszkę Regułę (AZS UAM Poznań) 15:0 i Ewelinę Siedlec (Szabla Ząbki) 15:5. W pojedynku o finał Nowinowska uległa Agacie Marciniak 14:15, zdobywając ostatecznie brąz.

To jednak nie koniec medalowego dorobku szablistek KKSz Konin, zespół z Konina zdobyła bowiem jeszcze złoto w turnieju drużynowym. Michalina Fic, Sylwia Matuszak, Natalia Nowinowska i Małgorzata Zawodniak w półfinale pokonały Szablę Ząbki 45:23, a w finale - UKS 13 Białystok 45:35.

Bez medalu do Konina wrócili natomiast szabliści. Najwyższe miejsce w turnieju indywidualnym wywalczył Maurycy Dziublewski, przegrywając w ćwierćfinale z Cezarym Białeckim (Victor Warszawa) 10:15 i zajmując szóste miejsce. W turnieju drużynowym pierwszy zespół KKSz Konin zajął czwarte miejsce, przegrywając starcie o brązowy medal z UKS 13 Białystok 31:45.

Kolejne zmagania konińskich szermierzy już w najbliższy weekend. W Lublinie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.