WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To będzie 500. mecz Medyka w najwyższej klasie rozgrywkowej

Dodano: 2.10.2020 12:16
Źródło: LM.pl

ROW Rybnik będzie rywalem Medyka Konin w najbliższą sobotę. Dla koninianek będzie to 500. mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sobotę Medyk podejmie tegorocznego beniaminka Ekstraligi. ROW jako klub powstał zaledwie kilka lat temu, a ten sezon jest jego debiutanckim w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak na razie debiut jest ciężki - rybniczanki wywalczył zaledwie jeden punkt po remisie 1:1 z Rolnikiem B. Głogówek i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W kwestii doświadczenia ROW od Medyka dzieli przepaść. Jak wyliczył bowiem Dariusz Walory z DziewczynyGola, sobotnie starcie będzie 500. meczem Medyka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Koninianki debiutowały w I lidze (która przed powstaniem Ekstraligi była pierwszą klasą rozgrywek) w 1993 r. i od tego czasu nieprzerwanie goszczą w polskiej elicie. W tym czasie koninianki strzeliły rywalkom aż 1566 bramek. 

Tę statystykę Medyk może w sobotę mocno podkręcić, w starciu z ROW-em będzie oczywistym faworytem. Ostatnie mecze nie były dla zespołu Romana Jaszczaka proste, Medyk potrafił punkty z Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna i nie może być pewien w tym momencie miejsca na podium Ekstraligi. Z drużyną z Rybnika medyczki będą mogły bardziej pocieszyć się grą, z drugiej jednak strony rywala zlekceważyć nie mogą, kolejna strata punktów nie może wchodzić w grę.

ROW do Konina przyjedzie z nowym trenerem, trzecim już w tym sezonie. Najpierw w sierpniu zrezygnował Łukasz Wojtala, tymczasowo zastąpił go Mariusz Adaszek, a teraz trenerem zostanie Krzysztof Klonek. Do tej pory pełnił funkcję szkoleniowca kobiecej reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U-15. 

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a ROW-em Rybnik rozpocznie się w sobotę 3 października o godz. 11.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. Mecz oglądać będzie można w portalu LM.pl. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   ROW Rybnik

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO