LM.plSportMKS MOS zaczął sezon od wygranej w Bydgoszczy 68:48!

MKS MOS zaczął sezon od wygranej w Bydgoszczy 68:48!

Świetny początek sezonu II ligi zanotowały koszykarki MKS MOS Konin. W Bydgoszczy pokonały tamtejszy MUKS WSG Supravis 68:48.

Na inaugurację sezonu koninianki pojechały do Bydgoszczy, by zagrać z zespołem, z którym w zeszłym sezonie dwukrotnie przegrały. Wzmocniony latem MKS MOS tym razem z bydgosczankami nie tyle grał jak równy z równym, co wręcz w spotkaniu przeważał i spokojnie je wygrał.

Zaczęło się już w pierwszej kwarcie, za trzy od razu trafiły Kamila Rogulska i Małgorzata Siatkowska. W szóstej minucie MKS MOS prowadził już 12:1. Dopiero wtedy bydgoszczanki się przebudził i zaczęły gonić wynik, ale i tak pierwszą część spotkania przegrały 9:18.

W drugiej kwarcie skuteczność zawodniczek Mateusza Dwornika zaczęła zawodzić, szczególnie w rzutach osobistych, koninianki zmarnowały ich aż siedem. MUKS WSG Supravis za to regularnie odrabiał straty, a w szóstej minucie wyszedł nawet na prowadzenie. Ostatnie trzy minuty należały jednak do MKS MOS, przyjezdne zdobyły aż czternaście punktów z rzędu. Kwarta skończyła się remisem 15:15, ale w całym meczu koninianki prowadziły 33:24.

Bardzo podobnie wyglądała trzecia część spotkania, znow koszykarki z Konina były bardzo często faulowane i znów nie wykorzystywały rzutów osobistych. Bydgoszczanki zmniejszyły straty do sześciu punktów, ale w końcówce świetną serię ośmiu punktów z rzędu zanotowała Wiktoria Orchowska, dzięki czemu MKS MOS podwyższył prowadzenie na 50:36.

W ostatniej części meczu koninianki kontrolowały korzystny dla siebie rezultat i ostatecznie pokonały bydgoszczanki 68:48. Było to pierwsze zwycięstwo MKS MOS Konin w tym sezonie. Kolejne spotkanie za tydzień - zespół Mateusza Dwornika podejmować będzie Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - MKS MOS Konin 48:68 (9:18, 15:15, 12:19, 12:16)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (14), Wiktoria Orchowska (13), Aleksandra Oleszkiewicz (11), Małgorzata Siatkowska (9), Patrycja Szczecińska (8), Natalia Smantek (7), Wanessa Krzętowska (6), Nikola Kurtas, Małgorzata Kutkowska.