WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jesień znów zebrała żniwa. Muzykiewicz za Suchomskiego

Dodano: 5.10.2020 19:21
Źródło: LM.pl

Jesiennej tradycji stało się zadość. Po przegranych derbach z Sokołem Kleczew trenerem pierwszego zespołu przestał być Sławomir Suchomski.

Jeszcze w zeszły czwartek pytany o to, czy Górnik Konin zwolni trenera Suchomskiego prezes Mateusz Michalski mówił: - Były rozmowy z drużyną i z trenerem. Mamy warianty rozwiązań, ale zobaczymy, co się będzie działo w najbliższym meczu. Na razie trener z nami zostaje. Dajemy szansę trenerowi i drużynie się zrehabilitować.

Kluczowe były słowa: ,,zobaczymy, co się będzie działo w najbliższym meczu". Górnik Konin w derbach z Sokołem Kleczew przegrał, a w poniedziałek koniński klub ogłosił decyzję o rozstaniu ze Sławomirem Suchomskim. Jak podaje oficjalna strona Górnika, umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Dla 54-latka była to druga przygoda z konińskim klubem. Podczas pierwszej, w latach 2017 - 2018 wywalczył utrzymanie z Górnikiem w III lidze i zanotował najlepszy wynik z konińskim zespołem od czasu jego awansu. Do Konina wrócił latem tego roku. Z zupełnie inną kadrą nie był w stanie rywalizować o bezpieczne pozycje - po dziesięciu kolejkach Górnik ma na koncie zaledwie jeden punkt. 

Jest to już czwarty sezon, w którym Górnik zwalnia jesienią trenera pierwszego zespołu. We wrześniu 2016 roku pracę stracił Damian Augustyniak, we wrześniu 2017 roku Czesław Owczarek, a w październiku 2019 roku - ponownie Damian Augustyniak. Wyjątkiem był rok 2018, gdy dobre wyniki Sławomira Suchomskiego pozwoliły mu utrzymać stanowisko aż do końca rundy (później przeszedł na własną prośbę do Kotwicy Kołobrzeg).

Nowym szkoleniowcem Górnika został Marcin Muzykiewicz. To trener, który do tej pory prowadził zespoły młodzieżowe konińskiego klubu, w ostatnim czasie - zespół trampkarzy starszych rywalizujący w tym sezonie w lidze wojewódzkiej. Po pięciu kolejkach jego drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Nowy szkoleniowiec Górnika posiada licencję UEFA A. Jak informuje klub, jego asystentami w pierwszym zespole cały czas będą Adam Andrzejczyk oraz powołany niedawno na tę funkcję Krzysztof Gadomski. Na ławce pierwszego zespołu Marcin Muzykiewicz zadebiutuje w najbliższą sobotę, Górnik zagra wtedy na wyjeździe z Unią Janikowo.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   trener,   Sławomir Suchomski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO