LM.plSportCała Polska w strefie żółtej, od soboty mniej kibiców na trybunach

Cała Polska w strefie żółtej, od soboty mniej kibiców na trybunach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Cała Polska w strefie żółtej, od soboty mniej kibiców na trybunach

Od soboty cała Polska objęta będzie obostrzeniami obowiązującymi obecnie w strefach żółtych. Oznacza to mniej kibiców na trybunach podczas wydarzeń sportowych.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczeń strefy żółtej dla całego terytorium kraju. Do tej pory takie ograniczenia obowiązywały tylko w określonych powiatach. W regionie konińskim zdarzyło się to tylko raz - pod koniec sierpnia do strefy czerwonej, o najwyższym stopniu obostrzeń, trafił powiat kolski.

Wprowadzenie strefy żółtej w całym kraju wiąże się również ze zmianami organizacji wydarzeń sportowych. Będzie je mogło oglądać mniej kibiców - maksymalnie 25% pojemności trybun (do tej pory było to 50%). Ograniczona zostanie rówież liczba osób korzystających z siłowni i klubów fitness do jednej osoby na siedem metrów kwadratowych powierzchni obiektu.

Bez zmian pozostaje natomiast ograniczenie dot. liczby osób korzystających w basenów i aquaparków. Tak, jak do tej pory wynosić ono będzie 75% obłożenia obiektu.

Zmiany wejdą w życie do soboty 10 października, kolejne decyzje rząd zapowiedział na 17 października. 

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole