WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Cała Polska w strefie żółtej, od soboty mniej kibiców na trybunach

Dodano: 8.10.2020 15:53
Źródło: LM.pl

Od soboty cała Polska objęta będzie obostrzeniami obowiązującymi obecnie w strefach żółtych. Oznacza to mniej kibiców na trybunach podczas wydarzeń sportowych.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczeń strefy żółtej dla całego terytorium kraju. Do tej pory takie ograniczenia obowiązywały tylko w określonych powiatach. W regionie konińskim zdarzyło się to tylko raz - pod koniec sierpnia do strefy czerwonej, o najwyższym stopniu obostrzeń, trafił powiat kolski.

Wprowadzenie strefy żółtej w całym kraju wiąże się również ze zmianami organizacji wydarzeń sportowych. Będzie je mogło oglądać mniej kibiców - maksymalnie 25% pojemności trybun (do tej pory było to 50%). Ograniczona zostanie rówież liczba osób korzystających z siłowni i klubów fitness do jednej osoby na siedem metrów kwadratowych powierzchni obiektu.

Bez zmian pozostaje natomiast ograniczenie dot. liczby osób korzystających w basenów i aquaparków. Tak, jak do tej pory wynosić ono będzie 75% obłożenia obiektu.

Zmiany wejdą w życie do soboty 10 października, kolejne decyzje rząd zapowiedział na 17 października. 

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   kibice,   basen,   trybuny,   obostrzenia,   strefa żółta,   sport,   siłownia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO