WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Derby regionu w Słupcy już w tę sobotę!

Dodano: 9.10.2020 13:25
Źródło: LM.pl

Niepokonany SPS Konspol, czy goniące czołówkę Wilki? Już w tę sobotę w Słupcy derby rozstrzygną walkę o prymat w siatkarskim regionie.

To spotkanie, na które czekają kibice obu zespołów i któremu zazwyczaj towarzyszą spore emocje. Derbowy mecz II ligi pomiędzy SPS Konspol Słupca a Wilkami Wilczyn rozegrany zostanie już w tę sobotę. Z lepszej pozycji przystępują do niego słupczanie.

To nie tylko atut własnego boiska, ale przede wszystkim - bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu zawodników Marka Jankowiaka. SPS Konspol wygrał jak na razie w lidze oba mecze, stracił w nich zaledwie jeden set i zajmuje drugie miejsce w tabeli jako jeden z zaledwie dwóch zespołów obok Stoczniowca Gdańsk z kompletem punktów. Gdyby nie pucharowa porażka w środę z Błyskawicą Szczecin słupczanie nie mogliby wymarzyć sobie lepszego startu sezonu, ale i tak jego ligowa część wygląda bardzo dobrze.

Faktem jednak jest, że SPS Konspol do tej pory mierzył się z rywalami raczej z niższej półki i mecz z Wilkami Wilczyn będzie pierwszą weryfikacją siły słupczan na tle przeciwnika z czołówki. Zespół Tomasza Robaka już taką weryfikację przeszedł, mierząc się przed tygodniem z Orłem Międzyrzecz. Wilczynianie zagrali bardzo nierówno, ostatecznie spotkanie przegrali, ale byli w stanie podnieść się po dwóch straconych setach, powalczyć o punkt i to przy kadrowych osłabieniach. To sygnał, że Wilki w tym sezonie mocne być potrafią.

Na wilczynian wskazuje również statystyka - cztery dotychczasowe starcia obu zespołów na poziomie II ligi kończyły się wygranymi Wilków. Dwa razy zespół z Wilczyna wygrywał 3:0, a raz (i był to ostatni mecz obu zespołów) musiał oddać punkt słupczanom, wygrywając 3:2. SPS Konspol triumfował tylko raz - w pierwszym meczu sezonu 2018/2019, zwyciężając 3:2. Ale słupczanie lepsi od Wilków byli również przed tym sezonem - w towarzyskim meczu podczas turnieju na własnym terenie pokonali wilczynian 3:2. Wszystko wskazuje na równie wyrównany mecz również w sobotę.

Derby zawsze przyciągały na trybuny mnóstwo kibiców. Wprowadzone od soboty obostrzenia skutecznie jednak tę liczbę ograniczą, do hali wejdą zaledwie 52 osoby. Dzięki współpracy obu klubów spotkanie będzie można jednak obejrzeć na żywo w LM.pl. Mecz rozpocznie się w sobotę 10 października o godz. 19.00. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   derby,   SPS Słupca,   Wilki Wilczyn

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO