WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czym się kierować wybierając sprzęt do siłowni?

Materiał promocyjny

Dodano: 16.10.2020 12:15

Wybór sprzętu do własnej siłowni jest nie lada wyzwaniem nawet dla doświadczonych managerów siłowni i trenerów. Jest to o tyle trudne, że zwykle bardziej opłaca się zamówić większą liczbę urządzeń od jednego producenta. Jednocześnie klient chce mieć pewność, że sprzęt który wybrał spełni oczekiwania różnorodnych klientów, którzy będą odwiedzali salę fitness lub siłownię.
 

Oferta producenta

Właśnie dlatego tak ważna jest oferta, jaką ma producent. Wyróżniające się na rynku, kompletne wyposażenie siłowni posiada np. Sportsarts. Ten znany producent oferuje m.in. wysokiej jakości sprzęt kardio jaki i różnorodne maszyny do ćwiczeń siłowych. W Poznaniu jego produkty można spotkać np. w klubie Egurrola Fitness Club lub Calypso Fitness na ulicy Półwiejskiej.

W skład oferty producentów wchodzi nie tylko sam sprzęt - jego jakość, zużycie prądu, łatwość w obsłudze. Ważnymi aspektami są także gwarancja na urządzenia, warunki serwisu, naprawy oraz regularne przeglądy. Producenci mogą oferować także specjalne zniżki dla lojalnych klientów oraz rabaty na wymianę sprzętu.
 

Opinie o danym sprzęcie

Przy właściwie każdych zakupach należy wziąć pod uwagę opinię na temat danego sprzętu na siłownię. Jego awaryjność, trwałość poszczególnych elementów często można zweryfikować czytając wypowiedzi użytkowników. Jako ostateczny test warto jednak... samodzielnie przetestować jakościowy sprzęt fitness i poznać jego funkcje.
 

Normy bezpieczeństwa sprzętu do siłowni

Normy bezpieczeństwa są bardzo ważne i należy zweryfikować specyfikację sprzętu z nimi. W Polsce za regulacje dotyczące bezpieczeństwa sprzętu fitness odpowiada Komitet Techniczny ds. Sportu i Rekreacji. Wydawana przez niego norma PN-EN ISO 20957-1:2014-02 pokazuje wytyczne dotyczące stacjonarnego sprzętu do treningu.
 

Pozostałe czynniki mające wpływ na jakość urządzeń fitness
 

  • Komunikacja z producentem

Jako klub fitness prawdopodobnie pozostaniecie w kontakcie z producentem sprzętu do siłowni nie tylko w samym procesie sprzedaży, ale także po nim. Jeżeli komunikacja jest nieefektywna i kosztuje wiele nerwów już na początkowym etapie współpracy, to prawdopodobnie tak samo (lub nawet gorzej) będzie wyglądać kontakt po finalizacji transakcji.

  • Termin realizacji

Termin realizacji jest bardzo ważnym czynnikiem zwłaszcza dla siłowni, które dopiero otwierają swój lokal. Opóźnienie otwarcia, chociażby o dzień, generuje olbrzymie koszty i może negatywnie wpłynąć na renomę miejsca i sprzedaż karnetów. Dlatego warto zawczasu upewnić się, jak wyglądają terminy realizacji zamówienia.

  • Usługi dodatkowe

Producenci oprócz samego sprzętu do siłowni oferują również dodatkowe usługi. Może to być na przykład szkolenie pracownicze z obsługi maszyn, czy projekt zagospodarowania przestrzeni w siłowni. Usługi dodatkowe to wartość dodana, która ma ułatwić cały proces zakupu sprzętu do siłowni. Tym bardziej że jest to duże i bardzo kosztowne przedsięwzięcie.

  • Intuicja i doświadczenie

Każda siłownia będzie miała jeszcze swoje, indywidualne wymagania co do sprzętu na siłownię. To zupełnie normalne, gdyż kluby fitness różnią się specyfiką, a osoby decyzyjne są doświadczonymi specjalistami w swojej dziedzinie i należy korzystać z ich doświadczenia, a także wyjątkowej intuicji.

  • Cena urządzeń

Cena została wymieniona jako ostatnia, dlatego że w przypadku sprzętu do siłowni o wiele większe znaczenie ma jakość urządzeń fitness. Decydując się na tańszy sprzęt, bardzo często można się narazić na koszty, których początkowo nie bierze się pod uwagę. Może to być na przykład koszt serwisowania i naprawy, większe zużycie energii, koszt wyłączenia maszyny z użycia czy szybsza konieczność wymiany sprzętu na nowy. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na możliwe formy płatności i ich terminy realizacji.
 

Podsumowanie

Gdy już zdecydujemy się na odpowiedni sprzęt do siłowni i zrealizujemy najlepszą możliwą transakcję, to pozostaje nam dbać o sprzęt i zadbać o prawidłowe i optymalne użycie maszyn. Należy jednak pamiętać o regularnych kontrolach działania sprzętu tak, by był bezpieczny dla użytkowników.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siłownia,   sport

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO