Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportGórnik jak sinusoida. W meczu z Pogonią II znów trafił się dołek

Górnik jak sinusoida. W meczu z Pogonią II znów trafił się dołek

Forma Górnika Konin w tym sezonie przypomina sinusoidę - po lepszych spotkaniach następuje niewytłumaczalny zjazd formy. Nie zmienia się jedno - że biało-niebiescy cały czas przegrywają.

W sobotę Górnik podejmował Pogoń II Szczecin. Mecz miał być debiutem na ławce trenerskiej na własnym stadionie trenera Marcina Muzykiewicza. Szkoleniowiec Górnika trafił jednak na kwarantannę, w zastępstwie drużynę poprowadził jego asystent - Krzysztof Gadomski. Biało-niebiescy z Portowcami zagrali przy pustych trybunach, to efekt wprowadzonych w tym tygodniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Może to i lepiej, kibice oszczędzili sobie bowiem nieco nerwów. Pierwszy raz ciśnienie swoim fanom Górnik mógł podnieść już w trzeciej minucie. Daleka piłka od obrońców Pogoni II do Bartosza Krzysztofka, ten pokonuje w sytuacji sam na sam Wadacha i jest 0:1. W 33. minucie dokładna kopia tej akcji i znów trafia Krzysztofek.

Górnik w pierwszej połowie wyglądał bardzo kiepsko, stworzył sobie bodaj jedną dobrą sytuację. W przerwie na boisku pojawił się Dawid Przybyszewski i od razu koninianie w ataku zaczęli coś robić. Brakowało jednak wykończenia - większość dograń z bocznych sektorów bez problemu wybijali szczecinianie.

W 61. minucie rzut karny dla gospodarzy wywalczył jednak Miłosz Nowak. Jedenastkę wykorzystał Przybyszewski i w szeregach Górnika pojawiła się nadzieja. Zgasła bardzo szybko - już w kolejnej akcji we własnym polu karnym faulował Tomasz Słowiński, rzut karny wykorzystał Stanisław Wawrzynowicz, Pogoń II prowadziła 3:1.

Koninian dobił w 78. minucie Kacper Zaborski, który najpierw minął jednego z obronców, a następnie bramkarza i umieścił piłkę w pustej siatce. W końcówce Górnik rzucił się jeszcze do ataku, szczecinianie zaś musieli bronić się w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Pacha. Kilka razy zrobiło się gorąco pod bramką gości, ale gole nie padły i koninianie przegrali 1:4.

Po meczu trener Krzysztof Gadomski oceniał, że kluczowe dla przebiegu spotkania były dwa momenty - szybko stracona pierwsza bramka i gol na 3:1 dla Pogoni II. - Poza tymi momentami gra była wyrównana. Przede wszystkim zawodnicy bardzo ambitnie podeszli do sprawy i walki nie można im odmówić - mówił zastępujący trenera Muzykiewicza szkoleniowiec. - Mamy swój pomysł na ten zespół. Mam nadzieję, że lada moment będą bardziej widoczne efekty tego, co chcemy wnieść, jako trenerzy do tego zespołu. Zespół pracuje przede wszystkim nad skutecznością w zdobywaniu bramek. Sytuacje dzisiaj były, ale ich nie wykorzystywaliśmy.

Po dwunastu kolejkach Górnik bez zmian zajmuje 21. miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Za tydzień bardzo ważne spotkanie z ostatnim w tabeli Mieszkiem Gniezno. - Mecz o sześć punktów - mówi krótko Krzysztof Gadomski.

Górnik Konin - Pogoń II Szczecin 1:4 (61' Dawid Przybyszewski - 3', 33' Bartosz Krzysztofek, 62' Stanisław Wawrzynowicz, 78' Kacper Zaborski)

Górnik Konin: Maksym Wadach - Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński (80' Jakub Pluciński), Bartłomiej Gajda, Kamil Sternicki, Emil Więcek, Miłosz Nowak, Tomasz Słowiński (70' Paweł Błaszczak), Kacper Robaczyński (80' Fabian Sieradzki), Filip Stożek (46' Dawid Przybyszewski), Wiktor Walczak (83' Daniel Jatczak).