Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMMP. Dwa medale pięściarek Zagłębia, pięściarze bez krążków

MMP. Dwa medale pięściarek Zagłębia, pięściarze bez krążków

Srebro i brąz pięściarek Zagłębia Konin to jedyny dorobek medalowy koninian startujących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie.

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie zdecydowanie należały do pań. To właśnie pięściarki, a nie pięściarze, przywiozły do Konina medale MMP. Po srebro mistrzostw sięgnęła zawodniczka Zagłębia Konin - Wiktoria Kieliszkowska. W finale kat. 60 kg konińska pięściarka zmierzyła się z Marią Jackowską (Boksing Zielona Góra). Kieliszkowska przegrała jednogłośnie na punkty, ale i tak sięgnęła po tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski.

Drugi medal zdobyła druga z pięściarek Zagłębia. Natalia Wojdak w kat. 69 kg pokonała najpierw Marię Kaźmierczak (Sporty Walki Gostyń) 3:0, a następnie w półfinale uległa Natalii Marczykowskiej (Boxing Radom), sięgając po brąz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W ćwierćfinale mistrzostw odpadła natomiast zawodniczka Copacabany Konin. Wiktoria Andrzejewska przegrała w pierwszej rundzie pojedynku z Kingą Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) przez RSC.

W porównaniu do ubiegłego roku konińskie pięściarki spisały się lepiej. W 2019 roku jedyną medalistką (brązową) była Marta Kochańska z Copacabany Konin.

Ani jednego medalu w tym roku nie wywalczyli natomiast pięściarze, choć startowało ich aż ośmiu. Do ćwierćfinałów dotarło zaledwie dwóch. W kat. 69 kg Mateusz Kałecki (Zagłębie Konin) wygrał najpierw z Damianem Lubochem (Adrenalina Boxing Club Wrocław) 2:1, a następnie w walce o półfinał przegrał z Michałem Jarlińskim (Champion Włocławek) 0:3. W kat. 91 kg startował natomiast Tomasz Spychalski. Pięściarz Zagłębia pokonał najpierw Adama Klebana (Spartakus Szczecin) 3:0, ale w ćwierćfinale przegrał z Mateuszem Bereźnickim (Skorpion Szczecin) 0:3.

Pozostali zawodnicy przegrywali już w swoich pierwszych walkach. W kat. 57 kg Wojciech Łukaszewski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem pojedynek z Dawidem Krawcem (Olimp Szczecin), w kat. 63 kg Dominik Michalski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem pojedynek z Mikołajem Mańką (Sporty Walki Gostyń), w kat. 75 kg Łukasz Powęska (Zagłębie Konin) przegrał przez KO w drugiej rundzie z Marcinem Wągrowskim (Ziętek Team Kalisz), w kat. 81 kg Krzysztof Stachurski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem walkę z Piotrem Szczukowskim (SAKO Gdańsk), w kat. 91 kg Dawid Krzywdziński (Copacabana Konin) uległ Kajetanowi Kalinowskiemu (Stara Szkoła Boksu) przez RSC w pierwszej rundzie, a w kat. +91 kg Gracjan Świtalski (Zagłębie Konin) przegrał przez AB w trzeciej rundzie ze Szczepanem Szmydem (Stal Rzeszów).

W porównaniu do ubiegłego roku dorobek medalowy konińskich zawodników jest znacznie skromniejszy. W 2019 roku brązowe medale wywalczyli Tomasz Spychalski i Mateusz Kałecki.