WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

MMP. Dwa medale pięściarek Zagłębia, pięściarze bez krążków

Dodano: 17.10.2020 20:19
Źródło: LM.pl

Srebro i brąz pięściarek Zagłębia Konin to jedyny dorobek medalowy koninian startujących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie.

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie zdecydowanie należały do pań. To właśnie pięściarki, a nie pięściarze, przywiozły do Konina medale MMP. Po srebro mistrzostw sięgnęła zawodniczka Zagłębia Konin - Wiktoria Kieliszkowska. W finale kat. 60 kg konińska pięściarka zmierzyła się z Marią Jackowską (Boksing Zielona Góra). Kieliszkowska przegrała jednogłośnie na punkty, ale i tak sięgnęła po tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski.

Drugi medal zdobyła druga z pięściarek Zagłębia. Natalia Wojdak w kat. 69 kg pokonała najpierw Marię Kaźmierczak (Sporty Walki Gostyń) 3:0, a następnie w półfinale uległa Natalii Marczykowskiej (Boxing Radom), sięgając po brąz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W ćwierćfinale mistrzostw odpadła natomiast zawodniczka Copacabany Konin. Wiktoria Andrzejewska przegrała w pierwszej rundzie pojedynku z Kingą Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) przez RSC. 

W porównaniu do ubiegłego roku konińskie pięściarki spisały się lepiej. W 2019 roku jedyną medalistką (brązową) była Marta Kochańska z Copacabany Konin.

Ani jednego medalu w tym roku nie wywalczyli natomiast pięściarze, choć startowało ich aż ośmiu. Do ćwierćfinałów dotarło zaledwie dwóch. W kat. 69 kg Mateusz Kałecki (Zagłębie Konin) wygrał najpierw z Damianem Lubochem (Adrenalina Boxing Club Wrocław) 2:1, a następnie w walce o półfinał przegrał z Michałem Jarlińskim (Champion Włocławek) 0:3. W kat. 91 kg startował natomiast Tomasz Spychalski. Pięściarz Zagłębia pokonał najpierw Adama Klebana (Spartakus Szczecin) 3:0, ale w ćwierćfinale przegrał z Mateuszem Bereźnickim (Skorpion Szczecin) 0:3. 

Pozostali zawodnicy przegrywali już w swoich pierwszych walkach. W kat. 57 kg Wojciech Łukaszewski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem pojedynek z Dawidem Krawcem (Olimp Szczecin), w kat. 63 kg Dominik Michalski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem pojedynek z Mikołajem Mańką (Sporty Walki Gostyń), w kat. 75 kg Łukasz Powęska (Zagłębie Konin) przegrał przez KO w drugiej rundzie z Marcinem Wągrowskim (Ziętek Team Kalisz), w kat. 81 kg Krzysztof Stachurski (Zagłębie Konin) oddał walkowerem walkę z Piotrem Szczukowskim (SAKO Gdańsk), w kat. 91 kg Dawid Krzywdziński (Copacabana Konin) uległ Kajetanowi Kalinowskiemu (Stara Szkoła Boksu) przez RSC w pierwszej rundzie, a w kat. +91 kg Gracjan Świtalski (Zagłębie Konin) przegrał przez AB w trzeciej rundzie ze Szczepanem Szmydem (Stal Rzeszów). 

W porównaniu do ubiegłego roku dorobek medalowy konińskich zawodników jest znacznie skromniejszy. W 2019 roku brązowe medale wywalczyli Tomasz Spychalski i Mateusz Kałecki. 

fot. Zagłębie Konin

  • MMP. Dwa medale pięściarek Zagłębia, pięściarze bez krążków
  • MMP. Dwa medale pięściarek Zagłębia, pięściarze bez krążków

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO