LM.plSportOlimpia wygrała w osłabieniu, zadecydował gol Sieradzkiego

Olimpia wygrała w osłabieniu, zadecydował gol Sieradzkiego

1:0 Olimpia Koło pokonała ligowego outsidera z Dopiewa. Od 67. minuty kolanie grali w osłabieniu, ale dzięki bramce Aleksa Sieradzkiego wygrali z GKS.

GKS Dopiewo to aktualny outsider IV ligi. Zespół spod Poznania w tym sezonie jeszcze nie wygrał meczu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dla Olimpii łatwym rywalem jednak nie był, kolanie musieli w sobotę grać bowiem bez kilku swoich podstawowych zawodników. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Michała Rutkowskiego, Krystiana Sobieraja, czy Jakuba Dębowskiego.

Przez długi czas spotkania w Kole na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Kolanie kontrolowali grę, ale nie byli w stanie gościom strzelić bramki. Na dodatek od 67. minuty Olimpia musiała grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem Mikołaj Czajka.

Grający w dziesiątkę gospodarze dali sobie strzelić bramkę, sędzia jej jednak nie uznał, zawodnik GKS Dopiewo zdobył ją bowiem ze spalonego. W 78. minucie to kolanie wyszli na prowadzenie. Kontratak Olimpii celnym strzałem zakończył Aleks Sieradzki.

Zespół Tomasza Mikusika wygrał 1:0. Olimpia powięszyła swój dorobek punktowy do 22 oczek i awansowała na ósme miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę - kolanie zagrają na wyjeździe z Wartą Międzychód.

Olimpia Koło - GKS Dopiewo 1:0 (78' Aleks Sieradzki)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Robert Jędras, Mikołaj Czajka, Kacper Gatrzkie, Aleks Sieradzki (80' Konrad Lewandowski), Damian Siek, Adam Kozajda (87' Szymon Wawrzyniak), Bartosz Świderski, Patryk Olczyk, Mikołaj Makarowicz.