WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pierwsza porażka MKS MOS Konin, grały bez Kamili Rogulskiej

Dodano: 18.10.2020 15:18
Źródło: LM.pl

W meczu na szczycie II ligi MKS MOS Konin uległ Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:83. Koninianki musiały radzić sobie bez swojej czołowej zawodniczki - Kamili Rogulskiej.

W niedzielnym starciu trzeciej kolejki zmierzyły się dwa niepokonane zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli II ligi. Niestety dla MKS MOS koniński zespół w Poznaniu musiał radzić sobie bez Kamili Rogulskiej. Czołowa zawodniczka MKS MOS i kapitan drużyny przebywa w kwarantannie.

Pierwsza kwarta spotkania była najbardziej wyrównana, do piątej minuty poznanianki prowadziły jedynie 6:4. Później jednak koszykarki Enea AZS Szkoła Gortata zaczęły budować sobie coraz większą przewagę i ostatecznie wygrały pierwszą część spotkania 19:13.

W drugiej kwarcie poznaniaki zaczęły już mocno odjeżdżać MKS MOS Konin. Dla zespołu Mateusza Dwornika pojedyncze punkty zdobywała jedynie Aleksandra Oleszkiewicz. Do połowy mecz Enea AZS Szkoła Gortata prowadziła już 22 punktami. W trzeciej części spotkania dominacja poznanianek trwała dalej, seryjnie punktowała Weronika Jarecka, koninianki zazwyczaj trafiały tylko po rzutach osobistych. 

MKS MOS odkuł się nieco w ostatniej kwarcie, pokonując poznanianki 17:7, ale w całym meczu zespół z Konina musiał uznać wyższość rywalek, przegrywając 54:83. Była to pierwsza porażka drużyny Mateusza Dwornika w tym sezonie. MKS MOS po trzeciej kolejce spadnie co najmniej na drugie miejsce w tabeli, w najgorszym przypadku - na czwarte. Kolejny mecz w poniedziałek 26 października. Koninianki zagrają na wyjeździe z Enea Basket Piła.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - MKS MOS Konin 83:54 (19:13, 29:13, 28:11, 7:17)

MKS MOS Konin: Aleksandra Oleszkiewicz (19), Patrycja Szczecińska (10), Małgorzata Siatkowska (10), Natalia Smantek (5), Wiktoria Orchowska (3), Małgorzata Kutkowska (2), Zuzanna Gadacz (2), Wanessa Krzętowska (2), Nikola Kurtas (1), Wiktoria Wróbel, Wiktoria Kudroń.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO