LM.plSportPierwsza porażka MKS MOS Konin, grały bez Kamili Rogulskiej

Pierwsza porażka MKS MOS Konin, grały bez Kamili Rogulskiej

W meczu na szczycie II ligi MKS MOS Konin uległ Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:83. Koninianki musiały radzić sobie bez swojej czołowej zawodniczki - Kamili Rogulskiej.

W niedzielnym starciu trzeciej kolejki zmierzyły się dwa niepokonane zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli II ligi. Niestety dla MKS MOS koniński zespół w Poznaniu musiał radzić sobie bez Kamili Rogulskiej. Czołowa zawodniczka MKS MOS i kapitan drużyny przebywa w kwarantannie.

Pierwsza kwarta spotkania była najbardziej wyrównana, do piątej minuty poznanianki prowadziły jedynie 6:4. Później jednak koszykarki Enea AZS Szkoła Gortata zaczęły budować sobie coraz większą przewagę i ostatecznie wygrały pierwszą część spotkania 19:13.

W drugiej kwarcie poznaniaki zaczęły już mocno odjeżdżać MKS MOS Konin. Dla zespołu Mateusza Dwornika pojedyncze punkty zdobywała jedynie Aleksandra Oleszkiewicz. Do połowy mecz Enea AZS Szkoła Gortata prowadziła już 22 punktami. W trzeciej części spotkania dominacja poznanianek trwała dalej, seryjnie punktowała Weronika Jarecka, koninianki zazwyczaj trafiały tylko po rzutach osobistych.

MKS MOS odkuł się nieco w ostatniej kwarcie, pokonując poznanianki 17:7, ale w całym meczu zespół z Konina musiał uznać wyższość rywalek, przegrywając 54:83. Była to pierwsza porażka drużyny Mateusza Dwornika w tym sezonie. MKS MOS po trzeciej kolejce spadnie co najmniej na drugie miejsce w tabeli, w najgorszym przypadku - na czwarte. Kolejny mecz w poniedziałek 26 października. Koninianki zagrają na wyjeździe z Enea Basket Piła.

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - MKS MOS Konin 83:54 (19:13, 29:13, 28:11, 7:17)

MKS MOS Konin: Aleksandra Oleszkiewicz (19), Patrycja Szczecińska (10), Małgorzata Siatkowska (10), Natalia Smantek (5), Wiktoria Orchowska (3), Małgorzata Kutkowska (2), Zuzanna Gadacz (2), Wanessa Krzętowska (2), Nikola Kurtas (1), Wiktoria Wróbel, Wiktoria Kudroń.